• Ad

۱۰ نژاد پر سروصدای سگها


۱۰ نژاد پر سروصدای سگها

سایت vetstreet.com از 218 دامپزشک درباره نژادهایی از سگها که بیشتر از همه سرو صدا میکنند، سوال کرده است و آنها این 10 نژاد را در بین سگها لیست کردند. گرچه مهم است که در ذهن داشته باشید بسیاری سگها در صورتیکه به آنها اجازه داده شود بیشتر از حد معمول سروصدا خواهند کرد.

از آخر به اول:

.

شماره ۱۰ – ژرمن شفرد:

ژرمن شفرد ذاتا سگ نگهبانی است که بسیاری از کارهای دیگر را هم عالی انجام میدهد. این سگ باهوش ، نترس و فعال است ولی  نیاز به صاحبی دارد که به او توجه کند، اینها را از او بخواهد و آموزش اختصاصی برای انجام این کارها به او بدهد. در غیر این صورت میتواند تبدیل به یک سگ تنها، خسته کننده و پر سروصدا شود.

.

شماره ۹ – بست هوند:

 پاهای کوتاه و بدن درازش باعث می شود که کمتر از همقطارهایش فعال باشد. اما هنوز خصوصیت زوزه کشیدن همه سگها را دارد که اگر تنها در حیاط پشتی رها شد سر و صدا به پا کند.

Basset-Hound

.

شماره ۸ – مینیاتور اشناوزر:

این سگ ممکن است کوچک باشد ولی با صدای بلند شما را از حضور غریبه ها پشت در باخبر میکند. این سگ بسیار باهوش و فعال است و دیده بان بسیار خوبی است گرچه تمایل طبیعی به پارس کردن زیاد دارد که باید با آموزش تخفیف پیدا کند.

Miniature Schnauzer

.

شماره ۷ –  American English Coonhound:

این سگ برای سرعت و مسابقه بوجود آمده  چون یک سگ شکار است که نیاز به فعالیت روزانه و وقت گذراندن با انسانها و سایر سگها دارد.

american english coonhound

.

شماره ۶ – سیبرین هاسکی:

تعجب برانگیز نیست که سیبرین هاسکی را در این لیست ببینیم. این سگ، یک سگ فعال، سرخوش و خوشحال است که طبیعتا بیش از حد رفتار دوستانه دارد که بتواند یک سگ نگهبان باشد اما شما حتما زوزه کشیدن آنها را همراه آژیر ماشینهای آتش نشانی شنیده اید.

.

شماره ۵ – مالاموت آلاسکایی:

سگ مهربان سورتمه کش ما را هیچ فنس و دیواری نمیتواند  نگه دارد چون بسیار ماهر در کندن زمین و بالا رفتن از دیوار است. این سگ، مشهور به زوزه کشیدن با ماشینهای آژیر دار است ولی اهل پارس کردن زیاد نیست.

alaskan malamute

.

شماره ۴ –  شیهوا هوا:

این سگ ریزه میزه میتواند سگ دیده بان فوق العاده ای باشد در صورتیکه خوب آموزش داده شود. همچنین شیهوا هوا میتواند هنگام نگهبانی در صورتیکه احساس ترس کند ، خشن باشد و غیر از سروصدا ، مردم را گاز بگیرد.

.

شماره ۳ – پامرانین:

 پامرانین باهوش، سازگار و عموما خوشحال، از کوچکترین نژادهای اشپیتز است ولی خودش اینطور فکر نمیکند. این سگ ممکن است ساعاتی را کنار خانواده چرت بزند ولی او بیشتر از اینها است. گرچه  پارس کردنش کر کننده نیست ولی گاهی با آموزش هم رفع نمی شود.

.

شماره ۲ – مینیاتور پینچر:

این سگ، یک دوبرمن در ابعاد کوچک است ولی خصوصیات خودش را دارد. او یک آتش پاره است که  عروسکها را دوست دارد و یک دیده بان است ولی بهتر است دست یک صاحب حرفه ای باشد.

Miniature Pinscher

.

شماره ۱- بیگل:

بیگلها به سرو صدایشان شناخته میشوند. ولی علاقمندانشان صدای آنها را موزیکال (آهنگین) میدانند. این سگ با صدای ماشینهای آژیرکشنده زوزه میکشد و با احساس حضور یک غریبه پشت در پاس میکند. اما اگر شما سر او را همیشه گرم کنید و او را مشغول کنید او احساس نیاز به کر کردن همسایه ها نخواهد کرد.

Beagle

——————————————————————————————-

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,547 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad