• Ad

سگ گرگ


سگ گرگ

بعضی از دوستان در مورد نژاد سارلوس سوالی پرسیده بودند. باید به اختصار بگوییم که sarloos wolfdog یاهمان "سگ گرگ" حاصل جفت‌گیری سگ و گرگ است. توجه کنید که نسل تمامی سگ‌ها به زیرگونه‌هایی از گرگ می‌رسد، سگ گرگ یا گرگی، سگی است که خون گرگ را به ارث برده باشد.

بیشترین جمعیت گرگی‌ها در  ایالات متحده زندگی می‌کنند.  برای تولید گرگی معمولاً گرگ خاکستری را با سگی از نژادهای گرگ‌مانند (مثل ژرمن شپرد یا سیبرین هاسکی یا مالاموت آلاسکایی) جفت می‌کنند و ویژگی‌های جسمی و رفتاری‌ دو رگه بوجود آمده ممکن است به هر یک از آن‌ها شبیه شود و چندان قابل پیش‌بینی نیست.

.

دورگه شدن گرگ و سگ به ‌طور طبیعی و در حیات وحش نیز دیده می‌شود. این وضعیت بیشتر در نواحی نزدیک به سکونت‌گاه ‌های انسانی اتفاق می‌افتد که جمعیت گرگ ‌ها کم و سگ‌ها زیاد است. اما اینکه چنین نژادی در ایران وجود داشته باشد بله حتما وجود دارد ولی شخصا مشاهده نکرده ام. چندین مورد که چنین ادعایی داشتند و به درمانگاه ما مراجعه کردند نیز جز سگهای با رنگ روشن و پوزه و گوشهای تیز نبودند. به هر صورت بنظرم داشتن این نژاد چندان جالب هم نیست چون همانطور که گفتم خلق و خوی قابل پیش بینی ندارند. حتی نژادهای نزدیک به گرگ مثل هاسکی نیز گاهی خلق و خوی گرگ را نشان میدهند (مثل حمله کردن به کودکان اگر بصورت گروهی نگهداری می شوند).

نژاد سگ گرگ

شنیده ایم که اداره دامپزشکی  ارتش جمهوری اسلامی ایران هم نژادی از گرگی تولید کرده ‌است.

.

شما هم در صورتیکه مطالب جالبی دارید می توانید برای ما ارسال کنید تا بنام خودتان در سایت منتشر شود.

دکتر
این مطلب توسط :
دکتر حمید بهادری برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 738 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad