• Ad

غذای سگ، خشک یا تازه


غذای سگ، خشک یا تازه

به عقیده خیلی ها بزرگترین مشکل نگهداری سگ تغذیه آن ها می باشد به طوری که هم انرژی و مواد مورد نیاز بدن سگ تامین شود و هم وقت و انرژی زیادی از صاحبان سگ نگیرد و بقولی عملی باشد.

.

ممکن است تصور شود، سگ هر چه بیشتر غذا بخورد رشد بیشتری می کند. این گفته فقط تا حدودی درست است در حالی که اندازه جثه به نژاد حیوان بستگی دارد. همچنین سگها بعلت طمع زیاد، به هر مقدار که غذا برایشان بگذارید میخورند در صورتیکه این درست نیست که هر چه قدر سگ غذا بخواهد به او بدهید.

مقادیر زیاد غذا باعث مشکلات گوارشی و بعدها چاقی حیوان می شود. همچنین در مورد سگهای آپارتمانی، بعضی سعی میکنند با تغذیه کمتر مانع رشد حیوان شوند ( سگها آپارتمانی با جثه کوچکتر دلپذیرند). در حالیکه این هم باعث ضعف و مستعد شدن به بیماریها و تلف شدن احتمالی خواهد شد.

.

به کرات در مورد دفعات غذا دادن در روز به سگ صحبت شده است. گرسنه نگه داشتن سگ به جهت اینکه وقت سرکشی به او را روزانه نداریم شانه خالی کردن از مسئولیت است. همچنین اضافه غذا دادن به سگ به این دلیل که دو وعده را با هم در اختیار او قرار دهیم نیز غلط است. باقیمانده غذا فاسد شده و باعث بیماری گوارشی و یا مسمومیت حیوان خواهد شد.

.

مشکل دیگر، نگهداری غذای تازه  به مدت طولانی است که مشکلات خود را دارد. بعضی غذا های خشک را ترجیح میدهند. ممکن است از هر دو غذای تازه و خشک استفاده کرد تا در زمان در دسترس نبودن غذای تازه از نوع خشک آن استفاده کرد. این ایده خوبی است. غذاهای خشک در انواع مختلف و قیمت های متفاوتی در بازار موجود است. نوع خارجی و داخلی آن از نظر قیمت تفاوت زیادی دارند.

از طرف دیگر غذای خشک بعلت فشرده بودن گرچه احتیاج غذایی سگ را تامین میکنند ولی بخاطر حجم کم سگ را سیر نمیکنند پس آنرا به عنوان یک وعده غذایی کامل که به صورت روزانه به سگ داده شود نمیتوان استفاده کرد.  باید از غذا های تازه و طبیعی دیگر نیز استفاده شود و از غذا ی خشک به عنوان یک مکمل استفاده کرد.

.

در همین سایت بخوانید:

تغذیه سگهای خانگی

از گدایی کردن سگها برای غذا جلوگیری کنید

چرا سگها و گربه ها علف می خورند

تعداد بازدید از این صفحه : 500 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad