• Ad

آیا وقتی فرزند جدیدی در راه است باید گربه خود را رها کنید؟


آیا وقتی فرزند جدیدی در راه است باید گربه خود را رها کنید؟

جواب این است: نه.
.
متأسفانه بسیاری از مردم فکر می کنند گربه برای بچه خطرناک است و عقیده دارند برای محافظت از بچه باید گربه را بیرون کنند. دیروز خانمی به من تلفن کرد و گفت که فهمیده باردار است و دنبال خانه جدیدی برای گربه اش می گشت.

.

By: Dr. Lorie Huston

.

بیایید نگاهی به علل این باور و علت نادرستی آن داشته باشیم.

توکسوپلاسموز، مادران باردار و نوزادان:

توکسوپلاسموز می تواند تهدیدی برای مادر و فرزندش باشد. اما شانس ابتلا به آن از طریق حیوان خانگی به خصوص اگر حیوان همیشه داخل خانه است، بسیار کم است.

در حقیقت خطر ابتلا از طریق خوردن گوشت کاملاً نپخته یا  کم پخته شده به مراتب بیتشر از خطر ابتلا از طریق ظرف خاک گربه است. اگر شما باردارید و مجبور هستید ظرف خاک را تمیز کنید این کار را هر روز انجام دهید، دستکش بپوشید و سپس دستها را کاملاً بشویید تا از عفونت پیشگیری شود. اگر امکان دارد از مرد خانه بخواهید این کار را انجام دهد.

بارداری و گربه

.

دزدیدن نفس بچه:

من نمی دانم این افسانه از کجا نشأت گرفته ولی گربه قادر به دزدیدن نفس کسی نیست. گربه ها قدرت تسخیر کسی را ندارند. اما رعایت یک نکته ضروری است، گربه نباید در تخت بچه بخوابد. غیرممکن است که گربه بتواند نفس بچه را بدزدد با اینحال ممکن است آنقدر نزدیک بچه بخوابد که مسیر تنفس کودک بسته شده و خفه شود.

نفس بچه و گربه

متوجه شده اید که گاهی گربه چطور حلقه زده و خود را به شما می چسباند تا گرم شود یا از بودن با شما لذت ببرد؟ همین کار را ممکن است با بچه هم انجام دهد. او هیچ قصد بدی ندارد فقط دوست دارد نزدیک نوزاد باشد. شما می توانید گربه را از خود دور کنید ولی نوزاد نمی تواند.

کودک و خرید گربه

.

گاز گرفتن و چنگ زدن:

گربه این توانایی را دارد که بچه را چنگ زده یا او را گاز بگیرد. اما این در مورد همه  حیوانات خانگی صدق نمی کند. حیوان را هرگز نباید بدون نظارت با بچه تنها گذاشت و این توصیه در مورد همه  حیوانات خانگی است نه فقط گربه. بچه با انگشتانش محکم چیزها را می گیرد و گاهی لگد می زند. این کار او می تواند حیوان را ترسانده یا به او آسیب بزند.

گاز گرفتن گربه

مثل هر حیوان دیگر، اگر گربه  شما هم بترسد، صدمه ببیند، مجروح شود یا احساس تهدید کند، ممکن است حمله کند. حتماً حضور یک بزرگسال برای پیشگیری از صدمه به حیوان و بچه لازم است. البته خیلی غیر محتمل است که شما کودک و حیوان را با هم تنها بگذارید. بنابراین مشکلی بوجود نمی آید.

گربه و فرزند خردسال

بهترین کار آماده کردن گربه برای فرزند جدید است. این کار باید خیلی قبل از تولد بچه انجام شود. وسایل بچه را قبلاً آماده کرده و در جای خود بگذارید تا گربه به حضور آنها عادت کند. صدای بچه را از طریق CD یا نوار ضبط شده در خانه پخش کنید تا به صدای بچه عادت کند. بگذارید وسایل بچه را استشمام کند.

آماده کردن گربه برای فرزند جدید

یک مکان خصوصی برای گربه اختصاص دهید تا زمانی که از هیاهو و فعالیت های جدید در خانه خسته و مضطرب می شود به آنجا پناه برد. کمی وقت بیشتر برای گربه بگذارید. اجازه ندهید احساس طرد شدن کند.

آموزش گربه برای بچه ها

.

بعد از صحبت طولانی که آن مادر باردار با من داشت تصمیم گرفت گربه را نگه دارد. او قبلاً فکر می کرد که انتخاب دیگری ندارد. به خصوص که مادر و مادر شوهرش به او گفته بودند که گربه باید برود. او اکنون آموزش دیده و با داشتن اطلاعات صحیح، موضوع را با همسرش درمیان گذاشته و آنها تصمیم گرفتند گربه را به عنوان عضوی از خانواده نگه دارند.

.

مطالب مشابه:

زندگی با آلرژی به گربه

گربه های کمتر آلرژی زا

انتقال توکسوپلاسموز به انسان

چگونه گربه را با فرزند جدیدتان آشنا کنید

خرید گربهفروش سگفروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 400 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad