• Ad

قبرستان سگ ها


قبرستان سگ ها

مردم سگ‌های خود را برای تفریح به پارک می‌برند و در کنار آن‌ها احساس شادمانی می‌کنند، اما هنگامی که این حیوانات را از دست می‌دهند ، بسیار ناراحت بوده و همیشه به دنبال محلی برای دفن با احترام سگ‌های خود هستند. در بسیاری جاها محل خاصی برای اینکار در نظر گرفته نشده ولی

.

در بعضی از شهرهای جهان محل مخصوصی را برای دفن حیوانات خانگی ساخته اند. بعنوان مثال در امریکا قدیمی ترین گورستان حیوان خانگی در سال ۱۸۹۶ تاسیس شده و آرامگاهی برای ده ها هزار حیوانات خانگی است.

صاحبان حیوانات خانگی می توانند  برای دفن تشریفاتی و درجه یک حیوان خود بیست هزار دلار و برای یک مراسم معمولی و درچه چندم حدود ۳۰۰ – ۴۰۰ دلار هزینه کنند که سوزاندن حیوانات مرده هم همین هزینه  را دارد.

هزینه قبرستان حیوانات

در  پایتخت لیتوانی ساکنان شهر ، قبرستانی برای حیوانات خود به صورت مخفیانه در جنگل ساخته اند. پلیس لیتوانی ، این قبرستان مخفی را داخل این جنگل کشف کرد. در این قبرستان، اجساد حیوانات خانگی همراه با عکس و سنگ قبرشان دفن شده است.

مقامات محیط زیست لیتوانی خواستار برچیدن این قبرستان به دلیل آسیب رساندن به جنگل و بهداشت عمومی شهرشده اند، اما سازمان های حمایت کننده از حیوانات تاکید کرده اند که با راه اندازی کمپینی طرح به رسمیت شناختن قبرستان حیوانات را به مقام های دولتی ارائه می کنند.

http://offbeatla.com/wp-content/uploads/2015/12/pet-cem-2.jpg

.

چینی ها هم قبرستانی برای سگ های خود ساخته اند. مسئول احداث این قبرستان گفته است: فکر احداث یک قبرستان برای سگ‌ها زمانی به ذهنم خطور کرد که پیش از این یک پارک برای سگ‌ها در پکن ـ پایتخت چین ـ احداث شده بود. به همین دلیل تصمیم گرفتم یک قبرستان برای سگ‌ها بسازم.

بر اساس اعلام رسانه‌های دولتی چین، این قبرستان در محوطه ای به بزرگی سه هزار مترمربع و در حومه شرقی پکن ساخته شده است. «جورج جیانگ» ـ  دامپزشک ـ در این باره معتقد است، بسیاری از مردم جسد سگ‌های خود را پس از مرگ در باغچه منازلشان دفن می‌کنند، چرا که ارزان تمام می‌شود، اما این نوع دفن غیراصولی جسد مرده حیوانات باعث می‌شود، تا به طبیعت خسارت وارد آید.

محل دفن کردن حیوانات قبرستان

گفته می‌شود در چین هزینه سوزاندن جسد سگ مرده ۶۰۰  یوآن  معادل  ۸۸  دلار بوده و صاحب سگ نیز باید سالی  ۵۰۰ یوآن  برای نظافت و سنگ قبر و مابقی خدمات به قبرستان بپردازد.

.

از این دست بیشتر بخوانید:

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 374 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad