• Ad

نحوه قرار دادن خاک گربه


نحوه قرار دادن خاک گربه

نحوه و محل قرار دادن جعبه مدفوع، جعبه خاک یا Litter box ، مسئله مهمی است چون اگر ظرف بستر را به شکل نامناسب قرار دهید ممکن است گربه از آن استفاده نکند یا حداقل ، برخی از اوقات از آن استفاده نکند.

.

ظرف خاک گربه را در محلی قرار دهید که گربه بیشتر اوقات را در آن جا میگذراند. مثلا اگر گربه شما بیشتر اوقاتش را در هال یا اتاق نشیمن منزل شما سپری میکند ، و شما ظرف خاکش را در اتاق خواب گذاشته باشید ، ممکن است گربه شما در استفاده از آن دچار تردید شود.

.

از قرار دادن ظرف بستر در محل های تنگ و کوچک مثل حمام ، دستشویی، راهروهای تنگ و بالکن های کوچک  خودداری کنید. گربه ها به ویژه پرشین ها بسیار حساس هستند ، از اتاق ها و محل هایی که دیوارهای نزدیک به هم دارند ، احساس ناراحتی و ترس میکنند.

.

اگر منزل شما بزرگ است ، بهتر است  بیشتر از یک ظرف خاک برای گربه تان بگذارید . اصولا استاندارد استفاده از ظرف بستر اینگونه است که به ازای هر ۸۰ یا ۹۰ متر مربع منزل ، از یک ظرف خاک برای بچه گربه خود استفاده کنید.

.

در استفاده از ظرف خاک مسقف ، عجله نکنید. بسیاری از دوستداران گربه ها ترجیح میدند از ظروف بستر سقف دار و محصور که مانند اتاقکی کوچک هستند، استفاده کنند. این ظروف بستر امروزه در انواع شکل ها موجودند. اما بسیاری از بچه گربه های پرشین ممکن است در ابتدا از ورود به داخل اینگونه ظروف محصور کمی بترسند و در استفاده از آنها دچار تردید بشوند.

منبع: persiankitten.ir

.

سایت یوپت از مطالب و تجربیات مفید شما استقبال میکند. تا با نام خودتان در سایت منتشر شود.

مطالب دیگری از این دست بخوانید:

حقایقی عجیب در مورد گربه ها

انتخاب صحیح غذای گربه

جاهای خطرناک برای گربه ها در منزل

تعداد بازدید از این صفحه : 587 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad