• Ad

انتخاب قفس و مکان نگهداری طوطی در منزل


انتخاب قفس و مکان نگهداری طوطی در منزل

از قفس هاي استاندارد استفاده كنيد. قفس استاندارد چند ويژگي مهم داره، بشرح زير:

.

 ابعاد قفس هر چقدر که بزرگتر باشه بهتره،  تا جایی که می تونید  یکی از بزرگترین قفس های استاندارد موجود در بازار را تهیه کنید.  قفس رو از یک طرف چسبیده به دیوار و در ارتفاع ۵۰ تا ۹۰ سانتی متری قرار بدین.

.

میله های قفس باید بدون رنگ باشند یعنی یا استیل باشند و یا رنگ کوره ای داشته باشند ( رنگ های کوره ای  ثابت هستند و با منقار طوطی کنده نخواهند شد)  یا با آب کروم روکش شده باشند. قفس ها حتب بهتر است استیل باشند چون کندن رنگ قفس علاوه بر بد نما شدن قفس باعث مسمومیت دراز مدت پرنده با رنگ خواهد شد. 

انتخاب قفس برای طوطی

.

قفسهای خوب، محلی برای گذاشتن ظروف آب و غذا دارند که از بیرون قفس و بدون نیاز به باز کردن در قفس می شه اون ظرف ها رو برداشت و گذاشت.

قفس طوطی

.

 کف قفس یک توری یا بنوعی محافظ داره. این محافظ سینی کف قفس رو از دسترس طوطی دور نگه می داره که چنانچه طوطی به کف قفس رفت، پاهاش با فضله ها آلوده نشه و نتونه  بقایای غذاهای قدیمی رو بخوره.

.

از چوب نشیمن با قطر مناسب استفاده کنید. زمانی قطر چوب مناسبه که ناخن های جلو و عقب پای طوطی به همدیگه  نرسند  و کاملا با چوب  نشیمن تماس داشته باشن.

خرید قفس طوطی

.

 مکان قفس نباید جلوی باد کولر  باشه. دمای مناسب برای نگهداری طوطی  باید بین ۲۴ تا ۲۸ درجه حفظ  بشه.

.

  از گذاشتن قفس کنار پنجره به شکلی که طوطی بتونه فضای بیرون و پرنده های آزاد رو ببینه پرهیز کنید.

خرید قفس کاسکو

.

از چند نوع اسباب بازی مخصوص پرنده ها بخرید که باعث سرگرمی و سرحال شدن طوطی  بشه و از سر و صدا، افسردگی و عصبی شدنش جلوگیری کنه.

.

معرفی چندین پرنده زینتی مناسب برای نگهداری در خانه

پرندگان خانگی محبوب دنیا

نوید
این مطلب توسط :
نوید برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,081 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad