• Ad

مراقبت از خوکچه هندی


مراقبت از خوکچه هندی

در مراقبت از خوکچه هندی به این دو نکته توجه کنید:

.

۱-  مراقبت هنگام تماس با دست

خوکچه های هندی موجوداتی مضطرب هستند و باید یه آنها اجازه دهید کم کم به  شما عادت کنند . در روزهای اول برای جلب اعتماد حیوان جدیدتان، با لحنی آرام با او صحبت کنید ، بعد آرام آرام دستتان را وارد قفس کنید . خوکچه نسبت به دست شما  کنجکاوی میکند . بعد از یک یا دو هفته سعی کنید خوکچه را با هر دو دست بگیرید شستتان را دور شانه هایش و انگشتانتان را به دور دنده هایش قرار دهید و دست دیگرتان را  زیرش قرار دهید . این وضعیت، وضعیت مناسبی برای تمیز کردن خوکچه تان است هر روز اینکار را انجام دهید.

۲ –  به ورزش و سرگرمی اش توجه کنید
تا جایی که امکان دارد فضای بزرگتری را به خوکچه هندی تان بدهید  و برایش  مسیری را در خارج از منزل تهیه کنید . خوکچه هندیها علاقه زیادی به اسباب بازی ندارند اما ممکن است به کاوش در جعبه های مقوایی ، تونل یا لوله لذت ببرند . اینکار به آنها کمک می کند تا حس امنیت پیدا کنند. اگر آنها جایی را داشته باشند که  پنهان شوند، اینکار به  کاهش استرس آنها کمک می کند .

گینه پیگ

اگر مقدار کمی از غذا را در اطراف قفس پنهان کنید ، برای آنها تفریح  سرگرم کننده ای خواهد بود که می تواند آنها را هوشیار و فعال نگه دارد .  همچنین می توانید به آنها اجازه دهید در داخل خانه و با نظارت شما بدوند اما مطمئن شوید که گربه ها و سگ ها را از راه آنها دور نگه می دارید .

 

همچنین بخوانید: خرید خوکچه هندی و اصول نگهداری

تعداد بازدید از این صفحه : 389 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad