• Ad

مقایسه سگ نر و ماده برای نگهبانی و گارد


مقایسه سگ نر و ماده برای نگهبانی و گارد

این جزو مواردی است که به آنها باور اشتباه میگوییم. بسیاری از مردم هنگام خرید سگ نگهبان سگ نر را ترجیح میدهند و حتی برخی هنوز هم طبق باور های قدیمی توله های ماده را میکشند. این عده براین باورند که سگ نر در نگبهانی و پارس کردن و ... نسبت به سگ ماده برتری دارد. در صورتیکه این ذهنیت نسبت به سگ ها باید تغییر کند.

.

دراینجا دلایلی که خریداران در موقع خرید سگ مطرح میکنند آمده است:

.

۱- بعضی افراد ادعا می کنند که سگهای نر نگهبان تر هستند و ماده ها نگهبانی نمیدهند. پاسخ اینست که البته سگ های نر دارای قدرت بدنی بیشتری هستند ولی خصوصیت نگهبانی دادن بین دو جنس تفاوتی نمیکند. حتی به عقیده بعضی سگهای ماده هوشیار ترند.

.

۲- دومین موردی که بعضی افراد بیان می کنند ، بحث فحلی سگهای ماده است. در این مورد نیز دو نکته ذهنیت خریداران سگ نگهبان و حتی سگهای خانگی را مشغول میکند.

.

الف) موقع فحلی سگهای متفرقه دور سگ ماده (دَل) جمع می شوند. بله این درست است ولی باید توجه کنید که فحلی سگ ماده هر ۶ ماه یکبار و آنهم به مدت بسیار کوتاه ( ۵ -۶ ) روز اتفاق می افتد. در این مدت باید مانع جفتگیری سگ شد و البته در مورد سگهای خانگی و سگهای نگهبانی که در یک محیط بسته مثل باغ، ویلا و کارخانه نگهداری می شوند مشکلی ایجاد نمیکند. البته در صورتیکه با دامپزشک خود مشورت کنید او راهی را نشان خواهد داد که به وسیله تزریق یک آمپول به سگ فحل، دوره فحلی کلا خاتمه پیدا کند.

.

ب) مورد دیگر درباره سگ فحل وجود ترشحات خونی است. معمولا سگ ماده قبل از فحل شدن به مدت ۲ تا ۶ روز ترشحات خونابه ای تا خونی کامل از واژن دارد. این ترشحات را که به پریود تشبیح میکنند البته پریود واقعی نیست. بعلت اینکه گردش خون مهبل سگ در این موقع زیاد می شود. کمی از آن از طریق دیواره مهبل به بیرون ترشح میشود. بنابراین برخلاف انسان منشا این خون از رحم نیست. این خونریزی در مورد سگهای باغ و ویلا مهم نیست و فقط برای سگهای خانگی  چون باعث کثیف شدن محیط منزل می شود مشکل ساز است. ولی با کمی مراقبت، محدود کردن حیوان و اقداماتی از این دست میتوان از آن چشم پوشی کرد. همچنین در این مورد نیز دامپزشک میتواند به شما کمک کند.

.

پ) در این مورد دقت کنید که سگ های نر در تمام ماه های سال میل جنسی زیادی دارند و با دیدن یک سگ ماده آماده جفت گیری ممکن است محل پاسبانی خود را ترک کنند و یا حتی از محل شما فرار کرده و گم شوند.

.

۳-  سگ ماده ۲ ماه از سال را باردار است و بعد از آن مشغول شیردهی به توله هاست و در این زمان عملا نمی تواند نگهبانی دهد. این درست است ولی باز هم توجه کنید که شما میتوانید مانع بارداری حیوان شوید. به این طریق که در مورد فحلی سگهای نر را از او دور نگه دارید. و همچنین چنانچه شما مایل هستید که از سگ خود توله داشته باشید، این یک مزیت برای سگ شماست .

.

نتیجه گیری نهایی برای خرید سگ نگهبان و گارد با شماست اما پیشنهاد ما به شما بهترین گزینه، یعنی داشتن یک سگ نر و یک سگ ماده در کنار هم برای نگهبانی است. آنها به این صورت ضعف های یکدیگر را پوشش میدهند. ضمن اینکه دو سگ که پشت هم باشند همیشه از یک سگ تنها برای نگهبانی موثر ترند.

.

مطالب مشابه :

عقیم کردن سگ ها

چیزهایی که فقط سگ ها تشخیص می دهند

معمول ترین اسامی سگ ها

تعداد بازدید از این صفحه : 1,893 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad