• Ad

چند نکته در مورد آموزش صحبت کردن به طوطی


چند نکته در مورد آموزش صحبت کردن به طوطی

براي موفقيت در اين امر بايد هر چه زودتر شروع كنيد. طوطي هم مثل انسان هر چه كم سن تر و جوان تر باشد، آسان تر زبان را ياد مي گيرد. همچنين طوطي جواني كه تازه لانه را ترك كرده، آسان تر ارتباط برقرار مي كند و شما براي ياد دادن هر چيزي به او، اول بايد با او پيوندي برقرار كنيد.

.

از کجا باید شروع کرد؟

ابتدا پرنده باید احساس امنیت کند. وقتی پیوند دوستی برقرار شد می توان آموزش را شروع کرد. به یاد داشته باشید که صبور بودن مهمترین چیز است.

.

نگه داشتن پرنده خارج از قفس ایده  خوبی است. طوطی باید روی دست یا بازوی شما بنشیند. ابتدا دو بار در روز و با عبارات ساده شروع کنید مثل: بچه خوب، صبح بخیر، پرنده قشنگ  و غیره.

.

جلسه  آموزش ۱۰ دقیقه بیشتر نباشد. ابتدا پرنده فقط صدای پرنده در می آورد و این طبیعی است. به او بگویید که چقدر خوب است. گاهی به او پاداش بدهید. اگر با پرندگان آشنایی داشته باشید می دانید که آنها صبح ها بیشتر سر و صدا می کنند، بنابراین، صبح ها وقت خوبی برای شروع است.

.

مطمئن شوید که هیچ چیزی باعث حواس پرتی نمی شود، نه تلویزیون و نه رادیو. فقط باید شما باشید و پرنده. پرنده به کلماتی که شما می گویید و میزان رسا بودن و واضح بودن آن توجه می کند، پس هر چه رساتر، بهتر. چیزی را که می گویید با صدای بلند و واضح تکرار کنید. تکرار و تکرار هدف را مشخص کنید. به او یک بادام زمینی نشان دهید و مکرراً بگویید بادام زمینی. با طوطی زیاد صحبت کنید. ممکن است یادگیری یکی دو کلمه  اول طول بکشد اما وقتی یاد گرفت دیگر متوقف نمی شود.

منبع: سایت exoticpetbirds

.

بیشتر بدانید

سخنگو کردن طوطی

رام کردن طوطی

مرغ مینا

آموزش پرنده

فروش سگفروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,383 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad