• Ad

نکات مهم در انتقال پرنده بیمار به دامپزشک


نکات مهم در انتقال پرنده بیمار به دامپزشک

در صورت مشاهده بیماری در پرنده یا پرندگان خود به شما توصیه می كنیم كه هر چه سریعتر آن را نزد دامپزشك ببرید. البته توجه داشته باشید که به دامپزشکی مراجعه کنید که تبحر کافی در زمینه پرندگان زینتی داشته باشد.

برای انجام این منظور و کمک به دامپزشکتان در مورد تشخیص بهتر، پسندیده تر اینست که پرنده را عینا  در قفسی که در آن زندگی می کرده است به کلینیک حمل نمایید و تا پایان معاینه از نظافت کف قفس خودداری به عمل آورید زیرا یکی از نشانه هایی که تشخیص را آسان می کند نوع، مقدار و کیفیت مواد دفعی است و همچنین بقایای مواد غذایی مورد استفاده پرنده نیز به دامپزشک کمک خواهد کرد.

چون معاینه پرندگان حتی برای دامپزشک ماهر هم بسیار دشوار است، او اطلاعاتی را که برای تشخیص  نیاز دارد از شما خواهد پرسید و بقیه را از شواهد بجا مانده در قفس و خود پرنده بیرون خواهد کشید.

جهت جلوگیری از استرس ناشی از حمل ونقل با قفس و بروز آسیب های وارده به پرنده توصیه می شود که روی قفس را با یک پارچه سفید  بطور موقت بپوشانیم ، این عمل در حفظ نسبی دمای محوطه قفس نیز تا حدی موثر خواهد بود . اگر امکان حمل با قفس وجود نداشت، از جعبه مقوایی دارای منفذ استفاده نمایید. حتما یک حوله تمیز برای پرنده خود به همراه داشته باشید.

هنگام مراجعه به کلینیک توصیه می شود صاحب پرنده و یا کسی که نگهداری پرنده را به عهده دارد حضور داشته باشد تا پرسش های طرح شده از سوی دامپزشک به دقت پاسخ داده شود و تشخیص بیماری به آسانی بیشتری انجام شود.

اطلاعات زیر را در اختیار دامپزشک  قراردهید ;

۱- تاریخ و زمان دقیق شروع بیماری

۲- وضعیت اشتها قبل ودر حین بیماری

۳- وضعیت وکیفیت دفع فضولات

۴- میزان دفع آب قبل و درحین بیماری

۵- وضع و حالت تنفس پرنده

۶- هرگونه تغییراتی که احتمالأ در قفس محل نگهداری و یا درجه حرارت محیط و همچنین نوع غذای پرنده صورت گرقته است.

همچنین بخوانید: تشخیص پرنده بیمار هنگام خرید

تعداد بازدید از این صفحه : 195 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad