• Ad

همستر بهترین حیوان خانگی برای کودکان


همستر بهترین حیوان خانگی برای کودکان

همه پدر و مادر ها در زندگی خود سعی میکنند تمام نیاز های کودکان خود را به بهترین نحو تامین کنند . اما هر پدر و مادری هرچند احساساتی میداند که هر چیزی که کودک بخواهد مناسب نیست و نباید به تمام خواسته های کودک پاسخ مثبت داد .

.

حالا اگر فرزند خردسال شما  درخواست  کرد که یک حیوان خانگی مثل یک سگ یا یک گربه برایش بخرید، شما چه پاسخی خواهید داد ؟

همه میدانند که با خرید یک حیوان خانگی کارها و مسولیت های جدیدی  در خانه اضافه می شود و طبیعی است که اکثر این مسئولیت به دوش شما می افتد.  پس معمولا اولین واکنش شما به کودکتان که سگ میخواهد نه است و شما از کودک خواهید پرسید آیا تو خودت تمیز کردن سگ را انجام میدهی ؟  سگ نیاز به پیاده روی روزانه دارد آیا میتوانی به تنهایی او را بیرون ببری ؟ 

خرید سگ یا گربه برای کودکان

و البته مشخص است که کودک شما در برابر سوال های شما جواب بله خواهد داد و به شما قول میدهد به بهترین نحو از سگ خود نگهداری کند .

.

خوب بعضی اوقات هم شما راضی میشوید تا سگ یا گربه ای که کودکتان میخواهد تهیه کنید . بعد از مدتها که کودک شما  به سگ یا گربه خود رسیدگی میکند ولی به مرور زمان مشاهده میکنید که بیشتر مسولیت نگهداری از حیوان به عهده شما افتاده  است .

خرید گربه بیاباما

شما دچار مشکل بزرگی میشوید چون نه راه پس دارید و نه راه پیش! نه میتوانید کودک خود را با غر زدن و دعوا مجبور به پذیرفتن مسولیت حیوان خانگی کنید و نه میتوانید حیوان خانگی بیگناه را گرسنه و تشنه بگذارید. حالا مسولیت نگهداری از حیوان خانگی کاملا به عهده شما است . به احتمال خیلی زیاد شما از خود میپرسید آیا من اشتباه کردم برای فرزندم حیوان خانگی خریدم ؟ اما این تفکر نباید باعث شود شما حیوان خانگی خود را به خانواده ای دیگر واگذار کنید .

www.byabama/خرید-سگ

.

با همه این توضیحات شما باید به این مسئله قبلا فکر میکردید و به جای پذیرفتن خرید سگ یا نه می گفتید یا اینکه حیوان خانگی بی دردسرتری را برای خرید پیشنهاد میکردید . من پیشنهاد میکنم اگر قرار است برای اولین بار برای فرزند خود حیوان خانگی بخرید، یک حیوان خانگی بدون دردسر مثل همستر را برای اینکار انتخاب کنید.

همستر ها حیوانات بسیار آرام و کم دردسری هستند که نگهداری از آنها بسیار ساده می باشد. شما برای خرید همستر در ایران دو انتخاب دارید، همستر سوری و همستر روبورفسکی .

خرید همستر برای کودک

.

همستر ها به اندازه گربه  بو نمی دهند و گربه ها نیز به اندازه سگ بو نخواهند داد. کودک شما برای مدت کوتاهی همستر را بیرون می آورد و پس از بازی او را به قفس برمی گرداند و هیچ مشکلی برای همستر یا فرزند شما ایجاد نمی شود . همستر ها موجودات دوست داشتنی هستند که با شیرین کاری هایشان شما و فرزندتان را سرگرم می کنند و گاهی اوقات باعث ایجاد قهقه های خنده در جمع می شوند .

خرید همستر

.

هرچند باید  یاد آور شوم: شاید همستر کوچک باشد اما نگهداری از او نیازمند زمان است و خریدن همستر نیز با مسئولیت همراه است اما نگهداری همستر نیازمند وقت زیادی مانند حیوانات بزرگتر حتی پرندگان نیست.

نویسنده : پارنیا.خ
——————————————————————————————————–

 مطالب دیگر:

آشنایی با نژاد های همستر

نکاتی قبل از خرید همستر

اهلی کردن همستر

چگونه همستر را در دست بگیریم

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,288 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad