• Ad

چگونه همستر را در دست بگیریم ؟


چگونه همستر را در دست بگیریم ؟

قبل از دست گرفتن همستر چه کار کنیم ؟

.

همستر ها مانند هر جونده دیگر،  ناخودآگاه و ذاتا از هرچیزی غیر از یک همستر دیگر میترسند حتی از شما. آنها بخاطر طبیعتشان دوست ندارند در دست گرفته شوند ولی شما میتوانید همستر خود را آموزش دهید. همستر با آموزش  شما  با شما خو خواهد گرفت و خواهد فهمید که انسان ها نیز میتوانند با او دوست باشند.

.

مهمترین موضوعی که باید رعایت کنید اینست که همستر ها زیاد می خوابند و در طول روز که شما مایل به بازی با آنها هستید ممکن است خواب باشند،  به هیچ وجه نباید او را ناگهان هنگامی که در خواب  به  سر می برد بیدار کنید. اینکار باعث وارد آمدن استرس به او می شود. 

در دست گرفتن همستر

اگر شما همستر خود را از خواب عمیقی بیدار کنید خواهید دید که همستر بر اساس غریزه اش حالت دفاعی میگیرد و میخواهد از راهی که میداند از خود دفاع کند پس شما با گاز درد ناک و وحشتناک همستر روبه رو خواهید شد که در اثر حالت دفاعی اوست.

.

همستر ها چشم های ضعیفی دارند و به حس بویای و شنوایی شان متکی هستند. شما با تکان دادن بالای قفس، ظرف آب را تکان بدهید و با او صحبت کنید تا مطمئن شوید بیدار است و در وضعیت دفاعی خود نمی باشد .همیشه قبل از دست زدن به همستر دست خود را بشویید شاید دست شما بوی تکه مرغی را که مدتی قبل خورده اید بدهد و همستر فرض کند دست شما غذایی لذیذ و خوشمزه است! این اتفاق حتی زمانی که همستر با شما بسیار دوست و خوب باشد هم می افتد.

طرز گرفتن همستر

.

همستر های کوچک بسیار خجالتی و ترسو اند و برای دستی شدن  نیازمند مهربانی و صبر و حوصله  زیاد دارند . به خاطر داشته باشید همستر ها در طبیعت به هر عامل خارجی واکنش نشان میدهند و فکر میکنند دشمنشان است و میخواهند از خود دفاع کنند پس شما باید این عامل غریزی آنها را در نظر بگیرید و تلاش کنید با آنها دوست باشید.

غذا دادن به همستر

.

با همستر خود در غروب هنگامی که بیدار هستند کار را شروع کنید . ابتدا در محوطه قفس با همستر خود تمرین کنید چون اگر همستر بخواهد بپرد در ارتفاع کوتاهی میافتد و خطری تهدیدش نخواهد کرد . هنگامی که برای اولین بار همستر خود را در دست میگیرید با دو دست خود حمایتش کنید . به هیچ وجه  سعی نکنید ناگهان همستر را در ارتفاع بلند از پشت  ( از پشت گردن گرفتن طوری که دندان های همستر معلوم شود ) بگیرید چون این باعث ترسیدن همستر و واکنش دفاعی می شود و ممکن است شما را گاز بگیرد. البته دامپزشک ممکن است همستر را به این صورت و آنهم برای معاینه بگیرد.

گرفتن همستر دامپزشک

 

.

ابتدا به همستر خود اجازه دهید آرام شود، سپس غذایی در دست خود قرار دهید و او را ترغیب کنید که غذا را از دست شما بگیرد. سپس سعی کنید خیلی آرام او را لمس کنید.  شاید این کار بارها تکرار شود اما پس از مدتی خواهید دید که همستر به شما اعتماد کرده و از دست شما بالا می آید و این اتفاق خوشایندی خواهد بود.

روش گرفتن همستر

.

گاهی اوقات همستر هنگامی که میخواهید او را در دست بگیرید جیغ کوتاهی میزند که این نشانه این است که او هنوز دوست ندارد به روی دست شما بیاید و به شما اعتماد نکرده است . همستر ها موقعی که جیغ میزنند گاز نخواهند گرفت، اما خب برای هر مسئله یک استثنا وجود خواهد داشت. اگر همستر شما قبلا دستی شده است او را آرام  بلند کنید. شما با  این کار باعث میشود او به آرامش برسد و دیگر جیغ نزند.

گرفتن همستر

.

هنگامی که همستر خود را بلند کردید مراقب باشید که او خود را پرت نکند و نیافتد. همستر ها به دلیل بینایی ضعیف نمیتوانند فاصله دقیق خود را تا زمین تشخیص بدهند و با پریدن از ارتفاع میتوانند آسیب جدی به خود وارد کنند. هنگامی که همستر را در دست خود می گیرید سعی کنید با انگشت خود سرش را نوازش کنید اما مراقب باشید عقب عقب نرود.

.

توجه داشته باشید اعتماد همستر یک روزه جلب نمیشود .

مترجم: پارنیا.خ

منبع:hamsterific

 

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,283 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad