• Ad

پرندگان خانگی محبوب دنیا


پرندگان خانگی محبوب دنیا

بیشترین پرندگانی که بعنوان پرندگان محبوب خانگی در دنیا نگهداری می شوند.

.

۱- باجگریگارها ( همان مرغ عشق های معمولی رنگ و وارنگ)  زیباترین و بهترین حیوان خانگی برای بچه ها هستند همچنین برای افراد مبتدی که تا به حال تجربه نگهداری پرنده نداشته اند نگهداری آنها را توصیه می کنیم. باجگریگار ها تنوع رنگ بسیار دارند  و پرندگان بسیار مهربان و راحتی هستند و اذیت زیادی ندارند. سروصدای زیادی ندارند، علاقه به سوت زدن و آواز خواندن دارند و بسیار هم خوب تکثیر می شوند. ممکن است با تمرین زیاد چند کلمه ای یاد بگیرند.

۲- کوکاتیل (عروس هلندی)، یک  طوطی با سایز متوسط ، بسیار شیرین و دوست داشتنی است. این طوطی هم مثل قبلی بومی استرالیاست. در سوت زدن و آواز خواندن بسیار حرفه ای است. توانایی تکرار کلمات را به طور محدود  دارد ولی در سوت زدن بسیار با استعدادتر است. صدای دزدگیر ماشین و  بوق تلفن را به سرعت یاد می گیرد.  این طوطی در رنگ بندیهای بسیار زیبا یافت می شود.  تکثیرش هم در منزل سخت نیست.

۳- طوطی خاکستری یا کاسکو، باهوشترین پرنده خانگی می باشد. این  طوطی ها با حافظه خوب خود،  توانایی خوبی برای تقلید و کاربرد به جای کلمات یاد گرفته شده  دارند. طول عمر  این طوطی با انسان برابری میکند.

۴- مرغ عشق واقعی یا “لاوبرد” یا طوطی برزیلی، طوطی دیگری است که در واقع جزو طوطی های ریز جثه هست.   این  طوطی کوچک نیز مانند سایر طوطی ها دارای هوش و شخصیت منحصر به فرد خود است. حتی گفته میشود که هوش  این طوطی با هوش طوطی بزرگی مانند ماکائو برابری می کند. در کل طوطیهای آرام و انتخاب خوبی برای  آپارتمان هستند.

۵- فنچ و قناری نیز از پرندگان محبوب خانگی محسوب می شوند  که همانطور که میدانید اندازه کوچکی دارند . این پرنده های اهلی و پرطرفدار،  برخلاف طوطیها به فضای کمتری نیاز دارند. این پرندگان کوچک علاقه به زندگی گروهی دارند و برای همین نیاز به توجه و همدم بودن با انسان ندارند برای همین دردسر های بسیاری از طوطی ها را ندارند.

 

مطالب مرتبط:

تولید مثل قناری

جوجه کشی در قناری

مرغ مینا

نژاد طوطی ها

 

تعداد بازدید از این صفحه : 371 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad