• Ad

کافه گربه ها


کافه گربه ها

اغلب ساکنین شهرها زندگی پراسترسی دارند. ریلاکس کردن با یک فنجان قهوه یا چای در کنار یک گربه، آرامش بخش است. اما زندگی در شهر، با محدودیت هایی برای نگه داشتن گربه در خانه یا آپارتمان اجاره ای همراه می باشد. به این دلیل Cat Cafes - کافی شاپ هایی که گربه ها در آن آزادانه گردش کرده و با مشتریان دوست می شوند – محبوبیت زیادی در جهان بدست آورده اند. در این کافی شاپ ها هر کس می تواند با یک گربه احساس آرامش کند.

.

By: Nancy Barber

.

از نیویورک تا وین ، ۱۰ کافی شاپ گربه وجود دارد:

.

Lady Dina Cat Emporium

 در لندن واقع شده. این کافه اولین کافه  گربه ها  در لندن است که اسم آن از گربه آلیس در داستان «آلیس در سرزمین عجایب» انتخاب شده است. بعد از اینکه ۱۸۷۰۰۰ دلار روی آن سرمایه گذاری شد، مالک آن Lauren Pears،  آن را در یکم مارس ۲۰۱۴ افتتاح نمود و تاکنون دایر است. بهای ۲ ساعت وقت گذراندن در کافه با گربه،  ۸ و نیم  دلار تعیین شد. تمام گربه های این کافه اهدایی  از طرف افرادی بودند که کشور را ترک می کردند ولی قادر به بردن گربه خود نبودند.

کافه گربه ها در لندن انگلستان

CAT CAFE:

در نیویورک ، این کافه گربه  که اسپانسر آن تولید کننده غذای گربه Purina One بود فقط ۴ روز باز بود، اما اولین کافی شاپ گربه در آمریکای شمالی بود. در آن گربه های زیادی بودند که قابل خریداری هم بودند. این کافه  کتاچینو  سرو می کرد و مجهز به Cat chat بود که توسط تربیت کننده های گربه، دامپزشکان و سایر متخصصین اداره می شد. هدف آن بحث در مورد سلامت گربه و تشویق به خرید آنها بود. مشتریان ساعتها در صف می ایستادند تا بتوانند داخل شده و نوشیدنی بخوردند و با گربه ها وقت بگذرانند.

کافه گربه ها در نیویورک

LE CAFE DES CHATS:

در پاریس، اولین کافی شاپ گربه در فرانسه بود که در سپتامبر ۲۰۱۳ افتتاح شد. مالک آن Margaun Gandelon – کافی شاپ را بصورت اتاق پذیرایی با چای و یک گربه در آن، ساخته بود. برای ساعت مشخص قیمت تعیین نشد، اما باید از قبل جا رزرو می کردند. گربه های آن کافی شاپ همه تحت حمایت انجمن حفاظت از حیوانات بودند و در خارج از کافی شاپ زندگی می کردند. این کافی شاپ با چنان استقبالی در پاریس مواجه شده که تأسیس شعبه دوم آن در فرانسه مدنظر است.

کافه گربه ها در پاریس فرانسه

.

KitTea

در سانفرانسیسکو Kit Tea عملاً هنوز وجود ندارد  ولی  David Braginsky , Courtney Hatt امیدوارند که این کافه را در سانفرانسیسکو افتتاح کنند. اگر چه کافه گربه ی POP – Up در نیویورک ادعا می کند که اولین کافه از این دست در ایالات متحده است. Kit Tea  اولین کافی شاپ گربه ماندگار در کشور خواهد بود. گروه بزرگی از سرمایه گذاران برای تحقق این رویا  دست اندرکارند. Braginsky  و  Hatt  با موانع زیادی از طرف مقامات رسمی شهر روبرو شده اند و هنوز در جستجوی مکان مناسب هستند اما به توافق نزدیک هستند و امیدوارند به زودی خبر افتتاح کافه را اعلام کنند.

آنها با سازمان حمایت از حیوانات منطقه، برای پذیرش گربه ها، همکاری می کنند. اگر در زمینه کافه گربه ها تحقیق می کنید حتماً به Kit Tea سر بزنید.

کافه گربه ها در امریکا

    CAFE NEKO

در وین اطریش، مالک کافه، تاکاکو ایشیمیتسوف ایده کافه گربه را  از ژاپن به وین آورد. سه سال طول کشید تا با مقامات رسمی بر سر مسائل بهداشتی به توافق برسد و بالاخره موفق شد. به عنوان اولین کافه با گربه در وین اسم مناسبی انتخاب کرده است، NEKO به زبان ژاپنی یعنی گربه. در آن ۵ گربه هستند که از پناهگاه منطقه خریداری شده اند. Ishimitsu با این ایده  این کافه را افتتاح کرد که افرادی که نمی توانند گربه داشته باشند بتوانند از بودن با گربه ها لذت ببرند. بازدید کنندگان اجازه دارند به گربه ها غذا داده و با آنها بازی کنند. اما هیچ سگی حق ورود به این کافی شاپ را ندارد.

کافه گربه در وین اطریش

.

MIAGQLA CAFFE

در تورین ایتالیا، ترجمه آن می شود Cafe Meow . این اولین کافه ایتالیایی با گربه است. مالک آمریکایی آن Andreu Levine با قصد خاصی این کافی شاپ را دایر کرد. او می خواست این پیام را انتقال دهد «ما گربه هایی را که دچار مشکل هستند نجات می دهیم.» او امیدوار است که بتواند احترام به حیوانات را آموزش دهد و افراد را به نگهداری از حیوانات تشویق کند. گربه های موجود در آن، گربه های آواره ای هستند که نجات داده شده اند. کافی شاپ فیلم هایی از مراحل انتقال و ارتقاء آنها از پناهگاه حیوانات نمایش می دهد.

کافه گربه در ایتالیا

.

CAT CAFÉ MELBOURNE

مالکین آن Anita و Myles Loughrau پس از بازدید از یکی از کافه های با گربه در توکیو، در مسافرت ماه عسل، به فکر دایر کردن یک کافی شاپ با گربه در استرالیا افتادند. این زوج از سرمایه گذاران زیادی برای همکاری دعوت کردند. اگرچه آنها با مخالفت انجمن شهر ملبورن مواجه شدند، دپارتمان مدیریت حیوانات مشتاق دایر شدن کافی شاپ بود.

بسیاری از دانشجویان که از شهرهای دیگر در ملبورن مشغول تحصیل بودند برای حیوانات خانگی شان احساس دلتنگی می کردند و در مدت اقامت در ملبورن گربه ها را به خانه می آوردند. متأسفانه وقتی تحصیلات دانشگاهی آنها تمام می شد این حیوانات را به حال خود رها می کردند. Loughranها، امیدوارند کافی شاپ آنها که در این ماه افتتاح خواهد شد، مکانی باشد که دانشجویان بتوانند با گربه ها وقت بگذرانند بدون اینکه نیاز به نگهداری از گربه در خانه داشته باشند. گربه های کافه از پناهگاه حیوانات تهیه شده و خانه دائمی در کافه خواهند داشت .

هزینه حضور در کافه ۱۰ دلار برای ساعت اول و سپس ۵ دلار به ازاء هر نیم ساعت اضافه خواهد بود اما هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و مشتریان می توانند هر قدر خواستند بمانند. اما اجازه ندارند به گربه ها غذا بدهند یا اگر گربه ای خواب باشد او را بیدار کنند.

کت کافه در ملبورن

.

CAFE KATZENTEMPEL

در مونیخ، نام اولین کافه با گربه در آلمان، معبد گربه بود و گربه های آن از سازمان رفاه حیوانات تهیه می شدند. دوستداران آزاد هستند که با هر گربه ای بازی کنند و او را نوازش کنند. مالک آن Thomas Leidner پس از دیدن یکی از این کافه گربه ها در وین ، این تصمیم را گرفت. او یکی از حامیان حقوق حیوانات  است و فقط غذاهای گیاهی سرو می کند. این کافی شاپ بخشی از درآمد سالانه اش را به امور خیریه ی حیوانات و حمایت از حیواناتی که به کمک نیاز دارند اختصاص می دهد.

کافه گربه مونیخ آلمان

.

CAT CAFÉ NEKOBIYAKA KURO NEKO CM

در ژاپن، این مؤسسه ابتدا بصورت کافه با گربه  دایر شد ولی بعدها در سپتامبر ۲۰۱۳، به عنوان کافه ای که فقط گربه سیاه داشت بازگشایی شد. این اولین کافه دارای گربه سیاه است. در ساعت اول ۱۰ دلار و بعد به ازاء هر ۳۰ دقیقه ۵ دلار باید پرداخت شود. مشتریان اجازه ندارند گربه ها را بغل کنند ولی می توانند گاهی آنها را نوازش کنند. این قانونی برای پیشگیری از وارد شدن استرس به گربه هاست.

کافه گربه های سیاه در ژاپن

.

LA CATOTECA

در مادرید اسپانیا، این اولین کافی شاپ با گربه در اسپانیاست و نوشیدنی رایگان برای مشتریان سرو می کند. گربه های آن را می توان خریداری کرد. مشتریان به ازاء هر ساعت ۸ دلار پرداخت می کنند. غذا دادن به گربه ها ممنوع است ولی عکس گرفتن به شرطی که فلاش خاموش باشد اشکالی ندارد.

کافه گربه ها در مادرید اسپانیا

.

مطالب خواندنی دیگر را همین جا بخوانید:

عکس های جالب از استراحت حیوانات

قیمت آرایش حیوانات خانگی

بدترین باغ وحش دنیا

مهد کودک حیوانات

خرید گربهفروش سگفروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 394 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad