• Ad

کودکان و حیوانات


کودکان و حیوانات

کودکانی که با حیوانات مهربان هستند در خانواده هایی هستند که مورد احترام قرار گرفته و در آرامش هستند ولی کودکانی که به حیوانات آسیب میرسانند به علت تنبیه های بدنی و بی احترامی به آنهاست.
.
با احترام گذاشتن به کودکان به آنها یاد بدهیم به همه موجودات زنده خداوند حتی درخت و حیوان، احترام بگذارند

در مورد مزایای نگهداری حیوان در خانه برای کودک دلبند تان مطالب زیادی گفته و منتشر شده. ولی بهترین حیوانات برای  نگهداری در منزل وقتی که دارای کودکی هستید کدامها هستند؟ ما نمی دانیم، انتخاب با شماست.

.

 لاک پشت؟
لاک‌پشت به یک مخزن آب با حجم مناسب و محیطی که نور لامپ در آن می‌تابد احتیاج دارد. دمای ایده‌آل وابسته است به نوع لاک‌پشت تغییر می کند. برای تعیین چگونگی تغذیه لاک‌پشت‌تان با مغازه‌های حیوانات خانگی مشورت کنید. احتمالاً اگر از لاک‌پشت به درستی مراقب شود ۳۰ تا ۴۰ سال زندگی می‌کند.

 

ماهی ؟

برای یک زمان محدود شاید بهترین انتخاب باشد. ماهی قرمز را می‌توانید در یک تنگ یا  یک آکواریم با جزییات بیشتر نگهداری کنید. ماهی قرمز به وسیله غذای ماهی موجود در فروشگاه‌های حیوانات خانگی روزانه تغذیه می‌شود. جای نگهداری یا مخزن باید هر هفته تمیز شود. ماهی قرمز سرما دوست است و در دمای ۱۸ تا ۲۰ درجه بهترین حالت را برای شنا کردن دارد. اگر از ماهی قرمز به خوبی مراقبت شود، می‌تواند برای پنج تا هفت سال زندگی کند و میدانیم که تا بیش از سی سال هم می‌تواند زندگی کند.

.

  http://parentingowl.com/blog/wp-content/uploads/2013/10/Boy.Goldfish.jpg

 

 

قورباغه؟
قورباغه ها به یک آکواریوم که به خوبی تهویه می‌شود یا به محیطی که کاملاَ آب باشد یا بخشی آب و بخشی محیط خشک باشد احتیاج دارند. دما باید با گرمای لامپ حفظ شود. قورباغه‌ها به طور نمونه تخم گونه‌های مختلف سوسک، حشرات و لاروها را می‌خورند. در صورت مراقب صحیح از قورباغه‌ها میانگین عمر آنها بین ۵ تا ۱۵ سال است.

 

همستر؟
همستر به یک محیط جادار و بزرگ یا به یک جعبه که با روزنامه‌هایی که به صورت نوارهای باریک بریده شده است یا به وسیله تراشه‌های چوب پر شده است احتیاج دارد که باید دو بار در هفته تعویض شوند. همستر دوست دارد همه چیز را  بجود.  در صورت مراقبت درست از همستر به طور متوسط ۲ تا ۴ سال زندگی می‌کند.

 خوکچه هندی؟
خوکچه هندی به یک قفس فلزی یا محیطی که به خوبی تهویه شود احتیاج دارد. ته ظرف نگهداری از خوکچه هندی باید توسط تکه های کاغذ که به صورت نوارهای باریکی بریده شده است یا علف خشک پر شود که هر هفته باید دو بار عوض شوند.  لازم است ناخنهای خوکچه هندی هر چهار تا شش هفته یکبار کوتاه شود. در صورت مراقبت صحیح از خوکچه هندی به طور متوسط ۴ تا ۸ سال زندگی می‌کند.

 

پرندگان؟
پرنده‌ها احتیاج به یک قفس به اندازه کافی بزرگ دارند تا بتوانند بالهایشان را در آن باز کنند و یک پرواز کوتاه در آن بتوانند انجام بدهند. قفس باید برای بالا رفتن پرنده قفس باید میله‌های افقی داشته باشد و به طور هفتگی تمیز شود. شما به یک کاسه برای آب و دانه‌های مخصوص تغذیه پرندگان احتیاج خواهید داشت و همچنین به اسباب بازی برای مشغول نگه داشتن پرنده در قفس نیاز خواهید داشت.

 

خرگوش؟
یک قفس خرگوش باید به اندازه ۴ برابر آن جا داشته باشد و کف آن باید سفت باشد ولی از جنس توری فلزی نباشد و یک جعبه کوچک داشته باشد که باید هفته‌ای یکبار این قفس تمیز شود. رژیم غذایی خرگوش باید شامل یک حبه غذای با کیفیت، علف تازه (یونجه، تیموتی و یا جو)، آب و سبزیجات  باشد. در صورت مراقبت صحیح از خرگوش به طور متوسط ۷ تا ۱۲ سال زندگی می‌کند.

 

گربه؟
گربه به یک جعبه کوچک که هفته‌‌ای یک بار تمیز می‌شود احتیاج دارد. به دلیل خطر توکسوپلاسموز، بهترین راه جلوگیری از گرفتن این بیماری از یک گربه زمانی که شما برای بارداری اقدام می‌کنید یا باردار هستید معاینات دامپزشک از گربه به طور منظم است. خیلی از گربه‌ها تمایل دارند که در خانه باشند بنابراین به یک حیات خلوت نیازی نیست. آنها به یک منبع آب ثابت و تغذیه روزانه احتیاج دارند. متوسط عمر گربه‌های خانگی ۱۵ تا ۱۸ سال است.

 

سگ؟
سگ‌ها به مقدار زیادی محبت و ورزش احتیاج دارند، همچنین به معاینات دامپزشک به طور منظم، نظافت گاه به گاه و تغذیه روزانه دو تا سه بار در طول روز نیاز دارند. برخی از نژادهای آنها برای بچه‌ها بهتر است، بنابراین این نکات را برای انتخاب یک سگ مناسب برای خانواده‌ تان بررسی کنید. عمر نژادهای مختلف سگ متفاوت است اما به طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می‌کنند.

.

برداشته از سایت هزارتو

مریم
این مطلب توسط :
مریم مرادی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 332 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad