• Ad

گربه، یکی یا دو تا؟


گربه، یکی یا دو تا؟

اگر در فکر قبول سرپرستی گربه های واگذاری هستید:
چرا قبول دو گربه بهتر از یک گربه است؟

by: Michelle Lanz

.

اغلب مردم فکر می کنند که قبول سرپرستی دو گربه نسبت به یک گربه زحمت بیشتری دارد ولی این درست نیست. حقیقت اینست که دردسر نگهداری دو گربه ، دو برابر نیست. نگهداری دو گربه همچنین باعث می شود گربه احساس تنهایی نکند و با یک دوست فعالیت بدنی داشته باشد و لذت و شادی بیشتری را در خانه تجربه کند.

.

۱- پیوند های قویتری ایجاد می کند:

گربه ها نه تنها با مادرشان و صاحبشان پیوند عمیق برقرار می کنند بلکه با گربه های دیگر هم انس می گیرند. جدا کردن یک گربه از دوستش باعث پریشانی و استرس زیاد در هر دو تا می شود. شاید توجه کرده باشید که در پناهگاه ها بعضی گربه ها را به عنوان زوجی و جفتی می شناسند که باید با هم واگذار شوند. این فقط به این دلیل نیست که واگذار کننده می خواهد زودتر هر دو تا را واگذار کند بلکه به این دلیل است که شادی و سلامت هر دو گربه به آن بستگی دارد.

۲- پیشگیری از تنهایی:

تفکر رایج در مورد گربه ها این است که آنها موجوداتی انزوا طلب هستند و دوست دارند تنها باشند این ممکن است در مورد برخی گربه ها صدق کند ولی عده ای هم دوست دارند همبازی داشته باشند. قطعا شما گربه ای را که احساس تنهایی می کند نمی خواهید چون ممکن است در تلاش برای حفظ ارتباطات ، دچار رفتار تخریبی شود. هم گربه و هم مبلمان شما خوشحال خواهند بود اگربچه گربه دیگری را در خانه بپذیرید.

۳- فعالیت بدنی بیشتر:

ممکن است تصور کنید که داشتن دو بچه گربه پرزحمت است اما داشتن دو گربه آسانتر است. یک گربه برای همه نیازهایش خصوصا فعالیت بدنی و ارتباط به شما متکی است اما وقتی دو تا باشند با هم بازی کرده و به هم توجه می کنند و با هم در خانه می دوند.

۴- نجات دادن دو زندگی:

طبق اطلاعات humane society  امریکا، هر سال ۳-۴ میلیون گربه به پناهگاه های سراسر ایالات متحده سپرده می شود. با پذیرفتن دو گربه، دو زندگی را نجات می دهید و دو برابر عشق و محبت دریافت می کنید

۵- تمیزی و آراستگی بیشتر:

اگرچه گربه ها به خوبی خودشان را تمیز می کنند ، ولی گربه هایی که با هم ارتباط عمیق دارند از لیسیدن یکدیگر لذت می برند، خصوصا لیسیدن قسمتهای دور از دسترس مثل سر و باسن را به بقیه واگذار می کنند.

۶- پرورش مهارتهای اجتماعی:

داشتن دو گربه مهارتهای اجتماعی آنها را افزایش می دهد. این موضوع بویژه وقتی نمود پیدا خواهد کرد که با کسی هم خانه باشید که  یک حیوان خانگی دیگر دارد.  بنابراین  گربه های  شما با او زود کنار آمده و حرکات غیر طبیعی و آزار دهنده مثل فیش کردن یا پنجه زدن کمتری را بروز می دهند  و بدین ترتیب گربه های شما هم خجالتی و منزوی نخواهند شد.

۷- آموزش دوجانبه:

مانند بسیاری از پستانداران، گربه ها هم با دیدن نمونه هایی از رفتار سایر گربه ها، از هم یاد می گیرند. داشتن دو گربه آموزش را برایتان راحت تر می کند. مثلا گربه بالغی که میداند چطور از ظرف خاک استفاده کند، برای بچه گربه ای که باید این را یاد بگیرد معلم خوبی است.

۸- به حداقل رساندن زحمت اضافی:

نگران زحمت اضافی ناشی از داشتن دو گربه به جای یکی نباید. گربه ها به مراقبت های زیادی نیاز ندارند و داشتن دو گربه کار بیشتری را به شما تحمیل نمی کند. دو گربه میتوانند از اسباب بازی ، جای خواب و … بطور مشترک استفاده کنند. در حقیقت تنها چیز هایی را که باید برای هر یک جداگانه بخرید عبارتند از قلاده، ظف غذا و ظرف خاک.

۹- در آغوش یکدیگر خفتن:

آیا چیزی زیبا تر از دو گربه که همدیگر را در آغوش گرفته اند وجود دارد؟  گربه  تقریبا ۱۵ ساعت در شبانه روز می خوابد و اگر یک دوست پشمالو و گرم کنارش باشد بیشتر لذت می برد و شما فرصتهای زیادی خواهید داشت که از آنها در این حالت عکس گرفته و در اینستاگرام بگذارید.

به اینستا گرام ما هم سر بزنید:  byabama.com

.

مطالب مفید خودتان را اینجا درج کنید تا بنام خودتان در سایت منتشر شود.

.

مطالب مفید:

هفت روش که گربه ها علاقه شان را نشان میدهند

رفتارهای خرابکارانه در گربه ها

پر سروصدایی در گربه ها

ده چیزی که گربه ها از آن متنفرند

انواع نژادهای گربه

 

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه یوپت برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 510 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad