• Ad

گربه اسکاتیش فولد


گربه اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد با چهره ای متفاوت، ظاهری جذاب دارد. ویژگی قابل توجه از این نژاد، گوشهای کوچکی است که به سمت جلو و پایین تا خورده اند. دیگر ویژگی اسکاتیش فولد بدن گرد و کوتاه با یک سر دایره ای شکل و چشمانی گرد و درشت است. گربه آمریکن کرل هم گوشهای تا خورده ای دارد ولی تا خوردگی آنها وارونه و به سمت پشت است.

.

.

اسکاتیش فولدها آرام و مهربان اند و صدایی شیرین و ملایم دارند. اما  می توانند بازیگوش و شیطان هم باشند. آنها مشهور به مهارت های عالی شکارکردنشان هستند بنابراین از بازی با هیاهو و شیطنت دربیرون نیز لذت می برند. اسکاتیش ها همانطور که از اسمشان مشخص است اصالتا متعلق به اسکاتلند اند. اسکاتیش فولدها دو شکل  مو بلند و مو کوتاه دارند. نگهداری اسکاتیش فولد در ایالات متحده  معمول است و در اروپا و همچنین در استرالیا رواج کمتری دارد.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/3mo_lilac_Scottish_Fold_Fanel.jpg

.

ناهنجاری ژنی که باعث تا خوردن گوش شده همچنین می تواند منجر به ناهنجاریهای غضروفی یا اسکلتی در بعضی گربه ها شود وهمچنین حفظ بهداشت آن مشکل است. بچه گربه ها  در ۲۵ روزگی ، وقتیکه غضروفها درگوش شروع به سخت شدن می کنند، ویژگی تا خوردگی گوش را نشان می دهند.

http://www.scottishfoldkittens.org/wp-content/uploads/2012/02/scottish_fold_kitten_1.png

.

اسکاتیش فولد دارای پوستی ضخیم و دو لایه است. آنها  تا ۶ کیلو وزن پیدا می کنند و ۱۰ تا ۱۵ سال زندگی می کنند. اسکاتیش فولد نیاز به رژیم خاصی ندارد.  آنها براحتی در منزل یا آپارتمان زندگی می کنند. آنها  از شکار و دویدن بیرون از خانه لذت  می برند اما نیازمند آن نیستند. آنها  اغلب فقط به نشستن و تماشا کردن راضی اند.

.
گربه های اسکاتیش فولد نیازمند هفته ای یکبار برس کشیدن و مراقبت های اضافی هنگام ریزش مو می باشند. انواع مو بلند به مراقبت روزانه احتیاج دارند. آنها  بسیار صمیمی و نسبت به انسانها و دیگر گربه ها و وحتی سگهای خانگی مهربان اند. از اینکه پیرامون بقیه باشند لذت می برند  اما احتیاج به مراقبت دائمی ندارند. این احتمال وجود دارد که به شخصی خاص وابسته شوند اما با بقیه نیز همچنان مهربان باشند.

منبع: mihanpet.ir

.

همچنین بخوانید:

انواع نژاد گربه

گربه هیمالین

گربه پرشین

پرشین های سوپرفلت

تعداد بازدید از این صفحه : 1,304 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad