• Ad

آیا شما هم در نگهداری از گربه مرتکب این اشتباهات می شوید؟


آیا شما هم در نگهداری از گربه مرتکب این اشتباهات می شوید؟

این نوشته ای است از دکتر لوی هاستون:
من قبلاً در مورد این موضوع مطالبی نوشته ام. در اینجا چند نکته دیگر را اضافه می کنم.

.

By: Dr. Lorie Huston

.

۱-     اشتباهات مربوط به ظرف خاک:

یکی از شایعترین شکایاتی که من شنیده ام این است که «گربه من از ظرف خاک استفاده نمی کند». اغلب اوقات این رفتار منجر به این می شود که صاحب گربه او را به یکی از پناهگاههای محلی می سپارد. اما اغلب اوقات عدم استفاده از ظرف خاک توسط گربه به علت اشتباهات صاحب گربه است.

.

اشتباهات نگهداری گربه

.

این اشتباهات عبارتند از:

عدم تمیز کردن ظرف خاک به دفعات کافی،

کوچک بودن ظرف خاک برای گربه،

انتخاب خاکی که گربه آن را دوست ندارد،

ترساندن یا وحشت زده شدن گربه به هر دلیل هنگامی که در ظرف خاک است،

عدم وجود تعداد کافی ظرف خاک در خانه ای که چند گربه در آن هستند

و عدم قرارگیری ظرف خاک در محل مناسب.

جای ظرف خاک گربه

 

.

۲-     عصبانی شدن از دست گربه خاطر چنگ زدن و خراب کردن وسایل خانه

اگر گربه مبلمان یا سایر وسایل را چنگ می زند احتمالاً به این دلیل است که شما جای مناسبی که آزادانه چنگ بزند را برای او تدارک ندیده اید. چنگ زدن، رفتار طبیعی گربه است. او فقط کاری را که طبیعتش اقتضا می کند انجام می دهد. او برای عصبانی کردن یا انتقام گرفتن از شما  و یا برای اینکه از سلیقه  شما خوشش نمی آید چنگ نمی زند.

خراب کردن مبلمان منزل گربه

.

یک سطح مناسب برای چنگ زدن ( یک اسکراچر )  برایش فراهم کنید و او را کم کم تشویق کنید که به آن چنگ بزند. وسیله چنگ زدن باید دارای عرض و ارتفاع مناسب باشد. با استفاده از آن تشویق کنید. اسباب بازی مورد علاقه اش نیز برای این کار مناسب است. آن را در محل مناسبی مثلاً نزدیک محل خوابش یا نزدیک پنجره بگذارید.

خرید اسکراچر گربه

.

۳-     بیرون رفتن گربه ، بدون مراقبت و نظارت

این کار او را در معرض خطر سانحه و ضربه، بیماری و غیره قرار می دهد. حیات وحش محله را نیز به خطر می اندازد. گربه ها صیادان ماهری هستند و اگر گربه از باغچه همسایه به عنوان ظرف خاک استفاده کند یا گیاهان را خراب کند، بیرون بودنش باعث مزاحمت برای همسایه هاست. اگر دوست دارد بیرون برود او را با یک قلاده و طناب کنترل کنید. همچنین می توانید جایی مثل پاسیو برایش بخرید یا درست کنید. بدین صورت او از فضای بیرون لذت می برد بدون اینکه در خطر باشد.

بیرون رفتن گربه از خانه

.

۴-     رفتار نامناسب  با  گربه

اغلب گربه ها غلت می زنند و طوری شکمشان را در معرض قرار می دهند که گویی دوست دارند کسی آن را لمس کند. در واقع تعداد بسیار معدودی از گربه ها این کار را دوست دارند و اغلب گربه ها از لمس شدن شکم شان خوششان نمی آید. اگر گربه را زیاد لمس یا نوازش کرده یا به او فشار وارد کنید، دچار تحریک اضافی می شود. زبان بدنی گربه را یاد بگیرید و پیش از آنکه اذیت شود نوازش کردن را متوقف کنید.

بازی کردن با گربه

.

اشتباه دیگر در همین مورد، استفاده از دستها برای بازی کردن با گربه است. هرگز نباید او را تشویق کنید که هنگام بازی شما را چنگ بزنید یا گاز بگیرد. به جای آن از اسباب بازی استفاده کنید.

۵-     مراجعه به اینترنت زمانی که باید به دامپزشک مراجعه کنید.

با این فرض که شما منابع صحیحی را انتخاب می کنید، اینترنت وسیله خوبی برای جستجوی اطلاعات در مورد بیماری یا شرایط خاص است. اما اگر گربه دچار بیماری یا ناراحتی است یا مجروح شده وقت گرانبها را در اینترنت هدر ندهید. فوراً به دامپزشک مراجعه کنید.

بردن گربه مریض به دکتر دامپزشک

چه اشتباهات دیگری را می توانید به این فهرست اضافه کنید؟  آیا تاکنون مرتکب اشتباهاتی که ذکر گردید، شده اید؟ تجربیات خود را اینجا برای ما بنویسید.

ترجمه از سایت petMd

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 573 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad