• Ad

به جای خریدن گربه، سرپرستی یک گربه را قبول کنید.


به جای خریدن گربه، سرپرستی یک گربه را قبول کنید.

برای اضافه کردن یک عضو 4 پا به خانواده آماده اید؟ پناهگاههای حیوانات پر از سگ و گربه های دوست داشتنی، سالم و فوق العاده است. از نژادهای مختلف در سن و اندازه ی گوناگون. یکی از آنها ممکن است برای شما مناسب باشد. دلایلی وجود دارد که سرپرستی از یک حیوان بهتر است.

.

۱-     شما احساس خوبی به خاطر نجات یک زندگی خواهید داشت.

آمارها متغیر است اما شکی نیست که سالانه در ایالات متحده ۴-۳ میلیون سگ و گربه  به روش بی درد (مثل به خواب رفتن) معدوم می شوند. اگر یکی از آنها را قبول کنید به حل مسئله حیوانات بی خانمان در آمریکا کمک کرده اید.

.

همچنین به زندگی سگ ها و گربه هایی کمک می کنید که در مراکز و پرورشگاه هایی که مثل کارخانه  تولید مثل است زندگی می کنند. و پولی برای رفاه حیوانات خرج نمی شود. بیشتر حیواناتی که در این مراکز هستند در شرایط بد و بدون مراقبت پزشکی زندگی می کنند. آنها اغلب از سلامت کافی برخوردار نیستند و به علت فقدان روابط اجتماعی دچار مشکلات سلامتی و رفتاری می شوند. این حیوانات از طریق آگهی روزنامه یا اینترنت یا در فروشگاهها به فروش می رسند.

با قبول سرپرستی به جای خرید حیوان، شما از این مراکز وحشتناک حمایت نمی کنید.

گربه واگذاری

۲-     می توانید هزینه های یک حیوان فوق العاده را تأمین کنید:

پناهگاه های حیوانات و گروه های نجات تعداد زیادی حیوان خوب و سالم دارند که منتظر پیدا شدن خانه ای هستند. پناهگاه ها آنها را معاینه کرده، واکسن می زنند و قبل از دادن به کسی ممکن است آنها را عقیم کنند. علاوه بر این گروه نجات و افراد مسئول در پناهگاه با خصوصیات هر حیوان آشنا هستند و می دانند کدام یک برای شما مناسب است.

پناهگاه گربه ها

اغلب فکر می کنند که حیوانات در پناهگاه ها به علت بد رفتایر خود حیوان می میرند. در واقع بسیاری از حیوانات به دلیل مشکلات صاحب قبلی خود آنجا هستند تا مشکلات خودشان ، مشکلاتی مثل طلاق، اسباب کشی، نداشتن وقت و محدودیت های مالی.

حیوانی که سرپرستی اش را قبول کرده اید به همان اندازه حیوانی که می خرید دوست داشتنی، باهوش و باوفاست.

واگذاری گربه

.

۳-     پول خود را پس انداز کنید:

قبول سرپرستی حیوان از پناهگاه خیلی ارزان تر از خریدن آن است. برای خریدن باید ۱۰۰۰- ۵۰۰ دلار یا بیشتر هزینه کنید ولی قبول سرپرستی ۲۰۰-۵۰ دلار هزینه دارد. به علاوه آنها قبلاً عقیم و واکسینه شده اند.

حتی اگر گربه ای با نژاد خالص می خواهید گاهی می توانید آنها را در پناهگاه یا گروه های نجات پیدا کنید.

قبول سرپرستی گربه

۴-     می توانید حیوانی با هر سنی که می خواهید پیدا کنید:

توله سگ ها و گربه ها  قیافه  دوست داشتنی دارند ولی تربیت کردن آنها کار زیادی می طلبد. یک حیوان بزرگ تر که قبلاً تربیت شده ممکن است برای شرایط شما بهتر باشد. مثلاً سگ بزرگی که قبلاً برای خانه تربیت شده و دستورات اولیه را می داند، کار کردن با او راحت تر از یک توله است.

پناهگاه گربه های ولگرد

۵-     می توانید از سیستم حمایتی برخوردار باشید.

گروههای نجات اقدامات حمایتی برای صاحبان جدید فراهم می کنند چون پیدا کردن یک خانه ی خوب برای حیوان مهمترین مسئله برای آنهاست. بنابراین اگر شما نگران مسائل مربوط به سلامت هستید، یا در مورد غذا و بارداری و توله های جدید سؤالاتی دارید پناهگاه توصیه های خوبی به شما می کند.

منبع: سایت Vetstreet  ترجمه بیاباما

 .

همچنین بخوانید:

قبول سرپرستی یک گربه مناسب

سوالات لازم قبل از قبول سرپرستی گربه

معمولترین اسامی گربه ها

گربه های خیابانی یا ولگرد

خرید گربه – فروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 649 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad