• Ad

چگونه گربه را با فرزند جدیدتان آشنا کنید؟


چگونه گربه را با فرزند جدیدتان آشنا کنید؟

اگر گربه ای را در منزل سرپرستی می کنید، هنگام بچه دار شدن همانطور که به احساس سایر فرزندانتان اهمیت می دهید باید به گربه هم اهمیت بدهید. نمی توانید پیش بینی کنید که گربه شما به صداها و بوهای جدید و تغییرات رفتاری شما به علت ورود فرزند جدید چگونه واکنش نشان خواهد داد.
صرفنظر از خلق و خوی گربه شما می توانید کارهایی در این زمینه انجام دهید.

.

By Michelle Lanz

.

با دامپزشک و متخصص کودک مشورت کنید:

کار هوشمندانه ای است که قبل از تولد کودک با پزشک و دامپزشک صحبت کنید. خصوصاً دامپزشک تجربیات خوبی در مراقبت از گربه دارد و به خوبی با احساس و خلق و خوی گربه  شما آشناست. او می تواند در زمینه  ایجاد تغییرات لازم برای گربه به شما پیشنهادات خوبی بدهد و سرپرستی گربه و بچه همزمان، برای شما آسان تر خواهد شد.

.

قبل از تولد بچه برنامه ریزی کنید:

گربه ها تابع عادت هستند. متأسفانه بچه ها (خصوصاً اوایل تولد) اینطور نیستند. قبل از تولد بچه الگوی خواب و بیداری او را نمی دانید. ولی می توانید برای گربه برنامه ریزی کنید که چه زمانی از روز یا شب به او غذا بدهید، ظرف خاک را تمیز کنید و بهترین تلاش تان را برای او بکنید. حتی برای زمان بازی با گربه برنامه ریزی کنید.

بچه ها و گربه ها

.

به خاطر کنجکاوی گربه با او بداخلاقی نکنید:

بدترین کاری که می توانید بکنید این است که طوری رفتار کنید که گربه از بچه بترسد. اگر می بینید رفتار گربه با بچه طوری است که شما تأیید نمی کنید به آرامی حیوان را از محیط بچه دور کنید. ترساندن گربه هنگام رفتار نابجا باعث عدم تکرار آن نخواهد شد و می تواند باعث ایجاد احساس منفی نسبت به بچه در گربه شود.

کودک و گربه

.

دسترسی گربه به اتاق نوزاد را محدود کنید:

قبل از تولد بچه، گربه را به این محدودیت عادت دهید. در را ببندید یا از حفاظ استفاده کنید تا گربه نتواند وارد شود. پس از تولد بچه اگر می خواهید صدای بچه را بشنوید در را باز گذاشته و از حفاظ استفاده کنید.

اگر برایتان مهم نیست که گربه وارد اتاق نوزاد شود مکانی را در اتاق برای گربه آماده کنید مثل یک جایگاه یا یک جعبه  ساده که در آن بخوابد.

خوابیدن گربه و بچه

.

گربه را به بوی بچه عادت دهید:

گربه با چیزهای جدید زیادی روبرو می شود، جغجغه و وسایل آرام کننده  بچه، مواد شستشو، پوشک و حتی خود بچه. قبل از تولد بچه گربه را با بوی این وسایل آشنا کنید. لوسیون ها و کرم های بچه را به پوست خود بمالید تا گربه با بوی آنها آشنا شود. بگذارید پتوی بچه را بو بکشد. او را به صدای اسباب بازی ها عادت دهید.

عادت دادن گربه به بوی بچه

.

گربه و  بچه را به هم معرفی کنید:

هنگام مواجهه با کودک گربه باید به تدریج اعتماد شما را جلب کند. اگر گربه شما ترسو است باید از قبل او را به صدای نوزاد عادت دهید. برای این کار می توانید از CD های آماده استفاده کنید. وقتی برای اولین بار بچه را به خانه می آورید بگذارید گربه صدای او را بشنود. هرگز گربه را به زور به خودتان و بچه نزدیک نکنید و همیشه بر روابط آنها نظارت کنید.

عادت دادن گربه به نوزاد

.

تشویق:

در تمام مراحل آوردن یک فرزند تازه شما باید گربه را با نیروی مثبت تشویق کنید، به رفتار خوب او پاداش دهید. اگر ضمن مراقبت شما از کودک گربه آرام در جایی می نشیند به او پاداش بدهید. اگر هنگامی که وارد اتاق بچه می شود به محلی که برای گربه اختصاص داده اید می رود به او جایزه بدهید. هر چه در مقابل تغییرات رفتار بهتری داشته باشد و پاداش بیشتری دریافت کند هر دوی شما خوشحال تر خواهید بود.

تشویق گربه

.

ناخنهای گربه را کمی کوتاه کنید:

اگر تاکنون این کار را نمی کرده اید حالا باید همیشه آن را انجام دهید. یک هفته قبل از آمدن بچه ناخنها را کوتاه کنید. در نتیجه حیوان کودک را چنگ نخواهد زد. راه بهتر این است که از اسکراچر استفاده کنید که ناخن گربه را کند می کنند.

.

هرگونه کپی برداری  از مطالب این سایت با ذکر منبع کاملا مجاز است.

همچنین بخوانید:

آماده سازی گربه برای فرزند جدید

رفتارهای خرابکارانه توسط گربه ها

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 406 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad