• Ad

قبول سرپرستی یک گربه مناسب


قبول سرپرستی یک گربه مناسب

آیا در فکر قبول سرپرستی یک گربه هستید؟ گربه مناسب برای شما کدام است؟
.
بچه ها بخاطر داشتن گربه ای که قولش را داده بودید خیلی هیاهو به راه می اندازند. شما تا حالا آنها را از این موضوع دور نگه داشته اید اما اکنون باید تصمیم بگیرید که آیا به تعهد 20 ساله خود برای آوردن یک گربه عمل کنید یا نه. برای افرادی که سگ دارند، نگه داشتن یک گربه مسئله بزرگی به نظر نمی رسد، چون نه به آموزش نیاز دارد و نه به گردش های روزانه، یا یادگیریِ اطاعت کردن.

.

اما اگر شما در امر نگهداری از حیوانات تازه کار هستید باید به چند چیز عادت کنید. از جمله وجود موی  گربه روی مبلمان، جای پنجول کشیدن هایش، بازی گرفتنش در ساعت ۳ صبح، آموزش توالت و نگهداری روزانه.

باید در برنامه فشرده خود، زمانی را برای آراستن، غذا دادن و بازی کردن با او، بگنجانید. اگر می خواهید یک بچه گربه بگیرید باید وقت زیادی برای نظارت و اجتماعی کردن او اختصاص دهید تا وقتی بزرگ شد گربه خوبی باشد.

.

طی قرن ها گربه فقط یک وظیفه داشت، کنترل موجودات موذی. فقط ۱۰۰ سال است که زاد و ولد انتخابی آنها مدنظر قرار گرفته که بدین معناست که او را تا حد یک دوست و همراه ارتقاء داده اند. بیشتر گربه های دارای نژاد خالص براساس خصوصیات فیزیکی شان در یکی از این ۳ گروه قرار می گیرند:

.

–         نژادهای طبیعی:  گربه های مو کوتاه آمریکایی و انگلیسی ( شورت هیر) ، گربه های پرشین و گربه های راکونی Maine coon cats  در آب و هوای سرد تکامل یافته اند. اینها پوشش ضخیم و بلند و سنگین و بدن های تنومند دارند و از نظر سطح انرژی آرام ترین گروه هستند.

گربه راکنی

–         گربه های نیمه خارجی:  Russian blue ، Abyssinian  ، ocicat در حد وسط قرار می گرند بدن آنها لاغرتر و عضلانی تر از گروه اول است. چشم های آنها کمی بیضوی است و سرشان کمی حالت گوه ای شکل دارد. سطح انرژی آنها متوسط است به استثنای Abayssinian که پرانرژی است.

نژاد گربه

–         گروه Oriental:  شامل Siamese و Cornish rexes که منشأ آنها از مناطق گرمسیری است. بدن آنها کمی چاق و پوشش آنها نازکتر است تقریباً همه  قسمتهای بدن آنها دراز است. پاها، دم، گوشها و بدن. این امر باعث افزایش سطح بدن و دفع بهتر گرما می شود. اینها فعال ترین و پر سر و صداترین گربه ها هستند.

نژاد گربه کورنیش رکس

.

با این حال، کمتر از ۱۰% گربه های جهان، در پناهگاهها یا خارج از آن دارای نژاد خالص می باشند. اکثر گربه های معمولی خانگی می دانند چگونه جای خود را در دلها باز کنند و به همین دلیل محبوب ترین حیوان خانگی در ایالات متحده هستند.

زمانی که تصمیم به خرید گربه می گیرید.  به سایت byabama.com  یا به فروشگاه حیوانات در محله خودتان مراجعه کنید، جایی که گربه هایی با شکم راه راه، با طرح های مختلف یا طرح لاک لاکپشت منتظر شما هستند. در میان گربه های مختلف موجود در پناهگاههای محلی یا گروههای نجات، شما نزدیکی را حس خواهید کرد. بسیاری از پناهگاهها قبل از دادن حیوان به کسی او را واکسینه کرده، داروی ضد انگل می دهند و از نظر بیماریها چک می کنند. بعضی از آنها حیوان را اخته هم می کنند. گربه ای با خصوصیات موردنظر خود درخواست کنید.

نژاد گربه حبشی

.

قبل از اینکه قفس به قفس گربه های بی خانمان را نگاه کنید، در نظر داشته باشید که شما نیازها و انتظاراتی دارید. اگر خانه دار هستید، گربه های جوان را انتخاب کنید (کمتر از ۱۸ ماه) چون نگهداری آنها آسان تر است و کمتر از بزرگترها کار دارند.

اگر در امر نگهداری از حیوانات تازه کار هستید از گرفتن گربه هایی که خیلی خجالتی یا خیلی پرخاشگر هستند خودداری کنید. چون ممکن است چالش بزرگی برای اولین تجربه شما باشند.

نژاد گربه روسی

بهترین انتخاب برای شما گربه ای است که دوستانه رفتار می کند و وقتی انگشت خود را داخل قفس می کنید به طرف آن می آید و وقتی او را در آغوش می گیرید با مهربانی خُر خُر می کند. چنین گربه ای گزینه  خوبی برای خانواده هایی است که کودکان کمتر از ۷ سال دارند.

.

آیا رنگ و طرح گربه مهم است؟

البته. گربه ای را انتخاب کنید که شما را جذب کند اما به یاد داشته باشید که گربه  رنگارنگی که در انتهای قفس پنهان می شود ممکن است وقتی او را در خانه رها می کنید برای مدتی طولانی پنهان شود. گربه ای که در پناهگاه اجتماعی و راحت است، با استرس های زندگی با اعتماد نفس برخورد می کند. گربه را با تمام خصوصیاتش در نظر داشته باشید نه با یک خصوصیت.

گربه ایرانی

.

گربه به زندگی شما گرمی، شوخ طبعی و آرامش فکری می بخشد. گربه می تواند به فرزند شما تبادل فکری با دیگران را یاد بدهد. گربه طوری زندگی شما را غنی می کند که فقط از عهده یک خویشاوند نزدیک برمی آید.

منبع: سایت پت فایندر . ترجمه  بیاباما

.

مطالب مشابه:

انواع نژادهای گربه

حقایقی عجیب درباره گربه ها

تاریخچه پرشین کت

رفتارهای خرابکارانه گربه ها

قبول سرپرستی گربه، یکی یا دو تا؟

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 513 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad