• Ad

گزش کک، مشکل همراه حیوانات


گزش کک، مشکل همراه حیوانات

معمولا هر جا حیوانی وجود دارد کک ها هم همانجا هستند. کک ها حشرات کوچک سیاه رنگی اند که برای انسان و حیوان بسیار مزاحمت ایجاد میکنند. ککها خونخوارند و

معمولا بزاق ناشی از گزش آنها همانند شپشها ، موجب بروز واکنش های حساسیت در انسان و حیوانات می شود . در ناحیه گزش احساس خارش و التهاب بروز می کند . بر اثر این خارش ، حیوان محل گزش را گاز گرفته و باعث و خیم شدن وضع محل گزش و تراوش مایعات التهابی از این ناحیه می شود .

در صورتی که آلودگی با کنه ها درمان نشود ، می تواند باعث ریزش موهای ناحیه مذکور ، خصوصا در ناحیه کپل ( باسن ) و اطراف دم شود . همچنین ککها ناقل بعضی بیماریها به انسان و حیوان هستند. حیوان با آلودگی شدید ممکن است دچار کم خونی و ضعف از نشانه های بارز آلودگی با کنه و شپش ، بی قراری حیوان است . او نمی تواند بیش از چند دقیقه روی زمین بنشیند . ممکن است بتوان پوسته پوسته های ناشی از جراحت پوست و گزش  را مشاهده کرد .
به طور معمول مدت کمی  از دوران زندگی حشرات خونخوار بر روی بدن و اکثر  آن در محیط ، بر روی فرش ، اسباب منزل ، چمن ، علف و آشغال های اطراف محیط زندگی سپری می شود.  بنابراین برای درمان این آلودگی بایستی علاوه بر پاک سازی حیوان ، نسبت به پاک کردن آلودگی محل زندگی او هم اقدام کرد .
برای حل این مشکل ترکیبات مختلفی وجود دارند که دامپزشک به شما توصیه خواهد کرد.
یکی دیگر از راه های جلوگیری از حمله حشرات به سگ ها ، استفاده از قلاده های مخصوص ضد حشره است .

راه دیگر آن نیز استفاده از شامپوی ضد کنه است که باعث درمان و جلوگیری از نزدیک شدن حشرات به سگ میشود.

مطالب مرتبط:خطر بیماری حیوانات,نگهداری حیوان خانگی و سلامتی انسان,بیماریهای حیوان خانگی

تعداد بازدید از این صفحه : 217 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad