• Ad

۵ پرنده خطرناک دنیا


۵ پرنده خطرناک دنیا

پرندگان از جمله موجودات بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند که نوع های مختلفی دارندکه بعضی از آنها انسانها را دوست ندارند و در صورت احساس خطر دست به کارهای خطرناکی می زنند و ممکن است باعث مرگ شوند.

.

شاید فیلم پرندگان آلفرد هیچکاک را دیده باشید. اولین پرنده ای که اینجا بعنوان خطرناک معرفی می کنیم همان پرنده های فیلم پرندگان هستند:

.

مرغ بهاری ماهی خوار ( مرغ طوفان ) SeaGull

مرغ بهاری ماهی خوار

یکی از پرنده های بسیار خطرناک دنیا ست که همانطور که از اسمش پیداست در سواحل دریا زندگی می کند و ماهی خوار ( گوشتخوار ) است. این پرنده بسیار تندخو است و حملات زیادی را سالانه به انسان ها انجام می دهد. با احساس کردن خطر به سمت سر انسان ها شیرجه می زند و ضربه های محکمی با نوک تیزش به سر وارد می کند.

چندی پیش یک خانم انگلیسی به خاطر اینکه سرش بر اثر ضربه یکی از این پرنده ها سوراخ شده بود جانش را از دست داد و تا به حال موردهای مختلف دیگری نیز وجود داشته است.

.

کلاغ استرالیایی

کلاغ استرالیایی

کلاغ ها انواع مختلفی دارند که غالبا هم بی آزار هستند و معمولا به انسان ها کاری ندارند مگر اینکه دچار صدمات بدی از سمت انسان ها شوند. البته نوع استرالیایی این پرنده ها مقداری خشن تر است و بیشتر دوست دارد با انسان ها بجنگد.

این کلاغ وقتی ازاری از سمت انسان ها ببیند سریع به سمت سر و صورت حمله ور می شود و بیشتر نیز چشمان را کور می کند. تا به حال موارد زیادی بوده است که این کلاغ به دوچرخه سواران و یا عابران پیاده حمله کرده و حتی باعث مرگ آن ها شده است.

.

شتر مرغ آفریقایی 

شتر مرغ افریقایی

شتر مرغ افریقایی بزرگترین پرنده روی زمین است و البته در میان آن ها سریع ترین دونده نیز هست چرا که می تواند به سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد. این شتر مرغ دارای استخوان های بسیار محکم و همچنین ناخن های بسیار تیز است که این مورد در کنار سرعت برای نابودی جان انسان کاملا کافی است.

معمولا شتر مرغ وقتی می خواهد کسی را بکشد به سمت او حمله کرده و نقش برزمین می کند سپس با ناخن و پای قوی اش تنها در یک ثانیه جان آن فرد را می گیرد.

.

قرقاول جنوبی ( کاسو واری )

قرقاول جنوبی

یکی از پرنده های که تقریبا نادر هستند قرقاول جنوبی است. این اسم درحالی روی این پرنده قرار داده شده است که آن ها در شمال استرالیا و یا گینه نو دیده می شوند. پنجه های مرگبار و همچنین حمله های بی امان این پرنده باعث می شود تا بسیاری از افرادی که مورد حمله قرار می گیرند خیلی سریع جانشان را از دست بدهند. این پرنده تا به حال انسان های زیادی را کشته است و در این کار بسیار ماهر است.

.

شاهین دم قرمز

شاهین دم قرمز

یکی از پرندگان بومی آمریکای شمالی است که به عنوان یک شکارچی بسیار مشهور نیز شناخته می شود. این پرنده نزدیک به ۲ کیلوگرم وزن دارد و البته در بالای درخت های بلند خانه سازی می کند. اگر لانه اش در منطقه انسان ها باشد آن را تغییر نمی دهد بلکه سعی می کند انسان ها را از آنجا دور کند.

از جمله کارهای او حمله های مستقیم به سمت سر و گردن انسان است که باعث مصدومیت های شدید در بدن می شود.

.

در مورد پرندگان خطرناک بیشتر بخوانید:

.

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 377 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad