• Ad not found

گربه ها

 • غرق شدن سگ در استخر

  این چندمین باری است که میشنوم مراجعین کلینیک و صاحبان حیوانات از خفگی سگشان در استخر باغ خبر میدهند.

 • بزاق حیوان آلوده عامل انتقال بیماری هاری

  هاری بیماری کشنده ای است که ناشی از یک ویروس است. این ویروس روی سیستم عصبی همه پستانداران از جمله انسان تأثیر می گذارد. بیماری هاری سابقه 3000 ساله دارد.

 • نحوه تجویز داروها در سگ و گربه، قسمت دوم

  در صورتیکه امکان تجویز دارو به صورت خوراکی وجود داشته باشد دامپزشک ممکن است از اشکال خوراکی ( بصورت قرص یا شربت ) استفاده کند ولی همانطور که گفته شد دامپزشکان ترجیح می دهند کمتر از فرم های خوراکی دارو ها استفاده کنند.

 • بیماری Fip گربه ها

  بیماری Fip گربه ها

  بیماری کشنده و مهم گربه ها بنام پریتونیت عفونی گربه ها.

  عامل این بیماری ویروسی است که فقط در گربه ها عوارض ایجاد می کند. گربه های جوان و گربه های خیلی مسن بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماري FIP باشند.

  ویروس این بیماری خیلی مقاوم نیست و با ضد عفونی کننده ها از بین می رود ولی می تواند به مدت 7 هفته در محیط خشک زنده بماند.

  این ویروس به انسان منتقل نمی شود.


 • محصولات ضد کک و کنه

  کک و کنه و سایر انگلهایی که از خون حیوانات تغذیه می کنند را انگلهای خارجی بدن می گویند.


  محصولات ضد انگلهای خارجی برای حیوانات به 4 گروه تقسیم بندی می شوند:
  1- آئروسل ها (حالتی شبیه پیف پاف)
  2- افشانه ها (شبیه اسپری های شیشه پاک کن)
  3- پودر ها (که به رنگهای مختلف و به شکل پودر خشک هستند)
  4- قلاده های ضد کک و کنه


 • تاریخچه استفاده از خاک گربه

  چگونه استفاده از خاک گربه رواج یافت؟  اروپاییها در سالهای 40 میلادی هم در منزل گربه داشتند. ولی گربه ها اغلب در حیاطها و محیط باز نگهداری می شدند و محل دفع فضولات آنها اغلب در حیاط پشتی و باغچه منازل بود. با رواج آپارتمان نشینی، برخی از دوستداران گربه، برای نگهداری از آنها در آپارتمان، جعبه هایی که از شن و یا خاک پر شده بود در نظر گرفتند.

 • انواع مختلف خاک گربه

  شاهد هستیم که روز به روز انواع مختلفی از خاک گربه با تبلیغات خاص خود در بازار حیوانات خانگی سر در می آورند. از بین تمام این برندها و نامهای متنوع داخلی و خارجی کدام یک نیازهای گربه ما را برآورده می کند . کدام را انتخاب کنیم و معیارهای ما چه می تواند باشد؟

 • همه چیز در مورد بیماری هاری: ۳

  اولین علامت بیماری تغییر در رفتار و عادات معمول حیوان می باشد، بطوری كه یا بیش از اندازه به صاحب خود انس و الفت پیدا می كند و یا عصبانی و بد خو گردیده غذای خود را بخوبی نمی خورد.

 • همه چیز در مورد بیماری هاری: ۲

  درکشور ما بیماری به صورت بومی در تمام استان های کشور کم و بیش وجود دارد.


  مخازن هاری وحشی در نقاط کوهستانی گرگ و روباه هستند. مخازن هاری شهری معمولا سگ های ولگرد و در موارد کمی گربه ها هستند.

 • تفاوت سگها با گربه ها ۲

  تفاوتهای سگ و گربه را پی میگیریم:

  قسمت دوم

 • طرز آب خوردن عجیب سگها و گربه ها

  مقایسه بین سگ و گربه اغلب موضوعات جالبی را پدید می آورد.
  یکی از موضوعات نحوه آب خوردن آنهاست. مردم اغلب فکر می کردند که خب این موضوع ساده ای است و سگ ها و گربه ها با ملاقه ای کردن زبانشان آب و سایر مایعات را به دهانشان وارد می کنند.

  این مطلب نوشته ایست از : Ed Yong

 • تفاوت سگها با گربه ها ۱

  اغلب کسانیکه حیوان در منزل نگهداری می کنند به یک گونه خاص علاقمندند. کسانیکه گربه دارند طرفدار سرسخت گربه سانان هستند و برعکس صاحبان سگها فقط نگهداری سگ را توصیه می کنند.

  همه ما کم و بیش در مورد تفاوتهای سگ سانان و گربه سانان می دانیم. ولی باید بدانیم که البته روحیات صاحبان سگها و گربه ها هم متفاوت است.

  به هر صورت اینجا به طور تفاوتهای سگ ها و گربه ها را مرور می کنیم.

 • گربه ها

  گربه ها

  دانستنیهایی در مورد گربه ها:

 • ریزش موی پرشین ها

  ریزش موی پرشین ها

  سوالی که همیشه صاحبان پرشین کت ها می پرسند ریزش موی اونهاست. در این مورد میتونید توضیحات کاملی رو در تمام سایتها پیدا کنید. برای همین ما اینجا از تکرار مطالب خودداری می کنیم و صرفاً به بیان چند نکته مهم درباره ریزش موی گربه ها می پردازیم .

 • چرا هزینه های دامپزشکی این قدر گران است؟

  درک هزینه های مراقبتهای دامپزشکی:
  .
  نویسنده : Jenna Stregowski
  .
  فکر می کنید دامپزشک شما ، زیادی از شما پول می گیرد؟
  متأسفانه شما در اشتباهید. صرف نگهداری از حیوانات و مخصوصا سگها البته پرهزینه و گران هست ولی همه ما می دانیم که وقتی حیوان بیمار می شود این هزینه ها افزایش می یابد.

 • پناهگاه های حیوانات در ایران

  پناهگاه های حیوانات بی سرپرست ( Animal Shelter ) همیشه و در همه جای دنیا وجود دارند. همانطور که از اسمش پیداست، این مراکز جایی هستند که از حیوانات بی پناه و بیمار نگهداری می کنند. اکثر این پناهگاه ها با بودجه شخصی و یا خیره اداره می شوند.

 • ۱۰ دلیل برای برتری سگ به گربه

  آیا واقعا سگ بهتر از گربه است؟
  .
  این مقاله ایست که Jenna Stregowiski بر اساس تجربیات شخصی خود نوشته است.

 • بچه ها را در مراقبت از گربه سهیم کنید.

  سهیم کردن بچه ها در مراقبت از حیوانات بهترین راه برای آموزش احترام به حیوانات است، اعتماد به نفس آنها را تقویت کرده و حتی ممکن است علاقه مند شوند که کار آینده خود را در رابطه با حیوانات انتخاب کنند.
  این مقاله مربوط به گربه هاست ولی این موضوع در مورد سگ یا هر نوع حیوان خانگی دیگر صدق می کند. البته این کار باید بطور صحیح و با راهنمایی و نظارت بزرگترها انجام شود. فواید این کار برای بچه و حیوان زیاد است.

1 2 3 4 5 6 7