• Ad not found

طوطی

 • محصولات ضد کک و کنه

  کک و کنه و سایر انگلهایی که از خون حیوانات تغذیه می کنند را انگلهای خارجی بدن می گویند.


  محصولات ضد انگلهای خارجی برای حیوانات به 4 گروه تقسیم بندی می شوند:
  1- آئروسل ها (حالتی شبیه پیف پاف)
  2- افشانه ها (شبیه اسپری های شیشه پاک کن)
  3- پودر ها (که به رنگهای مختلف و به شکل پودر خشک هستند)
  4- قلاده های ضد کک و کنه


 • طوطی کوتوله

  کوتوله ها پرندگان خانگی بسیار محبوبی هستند. طول عمر طوطی برزیلی حدود 15 تا 20 سال و برخی نیز معتقدند که این پرنده می­تواند تا 30 سال زندگی کند.

 • عروس هلندی من پرهایش را می کند

  اطلاعات ذکر شده در اینجا صرفا راهنمایی است و قصد ندارد جانشین توصیه دامپزشکان محترم باشد. جهت هرگونه اطلاعات بیشتر به دامپزشک تان مراجعه کنید.

 • تغذیه طوطی سانان، کاسکو

  تغذیه طوطی سانان، کاسکو

  تغذیه کاسکو ، اصول کلی:
  .
  گرچه برای رژیم غذایی کاسکو سلایق مختلفی وجود دارد و کسی نمی تواند ادعا کند که یک رژیم غذایی استاندارد برای کاسکو معرفی کرده است اما می توان یک رژیم غذایی متعادل برای کاسکو توصیه کرد.

 • علل بدخلقی عروس هلندی

  علل بدخلقی عروس هلندی

  در سالهای اخیر طرفداران عروس هلندی ها این پرنده های بسيار زيبا و جذاب افزایش پیدا کرده است. عروس هلندی یا کوکاتیل cockatiel  از خانواده طوطی هاست و جثه كوچكي دارد و اگر می خواهید خوب تربيت شوند بهتر است آنها را از جوجگی خريداری كنيد.

 • تغذیه عروس هلندی

  تغذیه عروس هلندی

  غذای مورد علاقه اکثر عروس هلندی ها، دانه هایی مثل ارزن می باشد ولی علاوه بر ارزن به بقیه تخمه ها و دانه ها هم علاقه نشان می دهند: جو دو سر ، تخمه آفتاب گردان و شاهدانه . پرنده هایی که  رژیم غذایی غیر متنوعی داشته باشند و فقط تخمه و دانه بخورند، دچار فقر غذایی و کمبود ویتامین می شوند. بنابراین اگه پرنده شما فعلا این وضعیت را دارد  مجبور هستید از مولتی ویتامین و مکملها استفاده کنید.

 • عروس هلندی من نره یا ماده؟

  عروس هلندی من نره یا ماده؟

  در عروس هلندی های جوان، نر و ماده از نظر شکل ظاهری شبیه هم هستند بنابراین تشخیص جنسیت عروس هلندی تا اولین پرریزی که حدود شش تا نه ماهگی است خیلی مشکل است . تنها آن زمان رنگ بندی پرنده بالغ ظاهر و کامل می شود.

 • نحوه مواجه شدن با مرگ حیوان خانگی

  وقتی فرد مورد علاقه شما فوت می کند، طبیعی است که غمگین می شوید و سوگواری می کنید و از دوستان و خانواده انتظار دارید تا شما را درک کرده و تسلی دهند. متأسفانه این امر همیشه در مورد مرگ حیوان مورد علاقه تان صدق نمی کند. خیلی ها، سوگواری فردی را که فقط یک حیوان را از دست داده است بی اهمیت می دانند.

 • تغذیه صحیح پرندگان اگزوتیک

  سالم نگه داشتن یک پرنده اگزوتیک در قفس همیشه کار آسانی نیست، اما داشتن اطلاع کافی از نیازهای پرنده تان اولین قدم برای داشتن یک پرنده سالم و شاد است.

 • روش جدید چیدن پرهای پرندگان

  روش جدید چیدن پرهای پرندگان

  آیا باید پرهای پرنده را کوتاه کرد؟ بله باید این کار را کرد؟ یک راه جدید برای کوتاه کردن پرهای بال پرنده های خانگی را معرفی می کنیم.

 • درباره طوطی خاکستری آفریقایی

  درباره طوطی خاکستری آفریقایی

  اين طوطي ها به عنوان بهترين سخنگو در کل سلسله طوطي ها، مشهورند. آنها مي توانند طوری صدای انسان را تقليد كنند كه مي توانيد آنها را يك انسان در حال صحبت در نظر بگيريد.

 • درباره ماکائو ها

  درباره ماکائو ها

  ماكائوها گونه هاي منحصر بفردي از پرندگان هستند که اشكال، سايز و رنگهاي مختلفي دارند. اين پرندگان در جنگلهاي نقاط مختلف دنيا زندگي مي كنند. آنها معمولاً در جنگلهاي گرمسيري پرباران يا جنگلهاي انبوه و در علفزارهاي داراي درختان پراكنده زندگي مي كنند. آنها ماهيتي خاص و كسب زندگي متمايزي دارند.

 • درباره کاکاتو ها

  درباره کاکاتو ها

  .
  كاكادو پرنده ي بومي استراليا، پاپوآ در گینه نو و اندونزی است، اما امروزه مي توان آن را در نقاط زيادی مشاهده كرد. بيشتر از 40 گونه مختلف از اين پرنده وجود دارد كه آنها را به دو گروه كاكادوی سياه و كاكادوی سفيد تقسيم مي كنند.

 • چند نکته در مورد آموزش صحبت کردن به طوطی

  براي موفقيت در اين امر بايد هر چه زودتر شروع كنيد. طوطي هم مثل انسان هر چه كم سن تر و جوان تر باشد، آسان تر زبان را ياد مي گيرد. همچنين طوطي جواني كه تازه لانه را ترك كرده، آسان تر ارتباط برقرار مي كند و شما براي ياد دادن هر چيزي به او، اول بايد با او پيوندي برقرار كنيد.

 • تعیین سن کاسکو

  تعیین سن کاسکو

  کاسکو و یا درست تر طوطی خاکستری افریقایی را اغلب با شیرین زبانی و سخنگویی می شناسیم.


  ممکن است شما هوس خرید یک کاسکو را داشته باشید ولی باید بدانید که اگر کاسکو خریداری شده وحشی باشد یعنی از طبیعت در سنین پس از جوجگی شکار شده باشد بسیار سخت رام می شود و با آدمی براحتی کنار نمی آید.


  پس مهم است که در موقع خرید اولا از رام بودن کاسکو مطمئن باشید ، ثانیا پرنده ای جوان را خریداری کنید که دوره آموزشش سپری نشده باشد.
  .

  این مطلب به شما کمک می کند تا سن حدودی کاسکو را تخمین بزنید. چون به دفعات مشاهده شده که برخی پرنده فروشان، با ترفند های خاصی اقدام به فروش کاسکو های مسن به جای جوجه کاسکو کرده اند.

 • اخلاق کاسکو ها

  اخلاق کاسکو ها

  بروز شده در < 29 آبان 1396>

  کاسکو ها جزو پرندگان باهوش محسوب می شوند که اگر از جوجگی و سنین کم اهلی شوند بسیار با آدمی انس می گیرند.


  البته هر در طوطی ها هم خصوصیات فردی دیده می شود و هر کاسکو عادات مخصوص خود را دارد که باید در موقع آموزش مورد توجه قرار بگیرد.

 • پرریزی یا تولک رفتن پرندگان

  پرریزی یا تولک رفتن پرندگان

  بروز شده در< 29 آبان 1396>

  پوشش خارجی بدن پرندگان پر است که از جنس مو یا پشم پستانداران و یا فلس خزندگان یا ماهی ها می باشد و باعث حفاظت پوست از عوامل آسیب رسان خارجی می شود.

  پر پرنده مانند یک عایق برای حفظ درجه حرارت بدن و حفاظت در برابر رطوبت و همچنین در فراهم کردن ویژگی آیرودینامیک برای پرواز نیز نقش مهمی دارد .


  در بیشتر پرندگان پر قابلیت استتاری را فراهم مینماید و نیز در زمان جفت یابی پر عاملی برای جذب جنس مخالف و گویای تفاوت های جنسی بین نر و ماده است .
  .

 • نحوه گرفتن پرنده فراری

  نحوه گرفتن پرنده فراری

  بروز شده در <9 آذر 1396>

  فرار پرنده از قفس یا از خانه موضوعی است که همه ما با آن مواجه شده ایم و بسیار ناراحت کننده هم هست هم برای ما و هم برای پرنده!


  جدا از بحث آسیب دیدن پرنده فراری در محیط بیرون از خانه و یا ناراحتی ما از فرار او نکاتی هست که لازم به ذکر هست.

1 2 3 4 5