• Ad3

خرید توله ژرمن

سایت فروش سگ ژرمن

اگر نیاز به یک سگ نگهبان دارید و تصمیم به خرید سگ گرفته اید، باید به نکات مختلفی دقت داشته باشید که برخی از آنها را باید قبل از خرید مورد بررسی قرار دهید و برخی دیگر را باید پس از ورود این حیوان با وفا به قلمرو جدید اجرا کنید.

.
پیش از خرید به چه نکاتی دقت کنیم؟

.
اول اینکه از سگ چه می‌خواهید؟
باید به خوبی فکر کنید و قبل از خرید مطمئن شوید که چه چیزی می خواهید؟ آیا حیوان مورد نیاز شما اصولا یک سگ است؟ آیا انتخاب شما توله ژرمن ( توله شیانلو) است؟ و یا نژادهای دیگر را هم دوست دارید؟

.
راجع به سگ‌های ژرمن شپرد چه می‌دانید؟
پیش از خرید سگ باید درباره انواع سگ‌ها، شرایط روحی و جسمی، محل زندگی، تغذیه و… مطالعاتی داشته باشید.

.
شرایط زندگی شما چگونه است؟
شما باید شرایط نگهداری از یک سگ را از نظر مکانی داشته باشید. سگهای ژرمن شفرد به محیط بزرگی نیاز دارند.
در نظر داشته باشید که نحوه زندگیتان با نوع زندگی یک سگ همخوانی داشته باشد. ژرمن شپرد سگ آرامی می تواند باشد به شرطی که نیازهایش را برطرف کنید. توانایی و وقت کافی برای برآورده ساختن نیاز‌های یک توله ژرمن را داشته باشید.
همچنین توانایی پرداخت هزینه‌های مختلف چون خرید غذا ،هزینه های بهداشتی درمانی و نگهداری را برای او داشته باشید. توله ژرمن ها در ابتدا حیوانات پرخرجی می توانند باشند.
درصورتی که فردی در خانواده‌تان به سگ آلرژی دارد یا از او می‌ترسد، درباره مدیریت این مساله فکر کنید. سگهای موبلندی مثل ژرمن موریزی فصلی دارند.
بدانید چه کسانی در محل شما، شما را در نگهداری سگ یاری می‌کنند.

.
سلامت توله ژرمن:

سلامت جسمی:
به صورت توله ژرمن نگاه کنید، باید تمیز و بدون هرگونه ترشح بینی یا چشم باشد.
چشم های توله ژرمن ها، درخشان، عاری از ترشحات و ریزش اشک هستند. حالت و رنگ مو‌های اطراف چشم این مساله را نشان می‌دهند. قرمزی یا التهاب در چشم دیده نشود.
گوش سگ باید صورتی‌ باشد و علامتی از پوسته پوسته شدن یا ازدیاد ترشحات داخل گوش وجود نداشته باشد.
قوه بینایی و شنوایی سگ را با ایجاد محرک‌هایی امتحان کنید.
توله ژرمن سالم ، لثه های صورتی، سالم و دندانهایی سالم و مرتب دارد.
توله ژرمن باید بدنی سالم و بدون ناهنجاری در اندام‌ها داشته باشد. گاهی ناهنجاری شایع مفصلی در توله ژرمن ها ارثی است و در توله های کوچک دیده نمی شود. باید از سلامت مفصل پدر و مادر مطمئن شوید.
نباید زخم‌های عفونی، انگل‌های خارجی‌ یا مو ریختگی وسیع در سطح پوستش دیده شود، بلکه باید پوستی نرم و درخشان داشته باشد.
موهای اطراف مقعد تمیز باشد و نشانه اسهال دیده نشود. توله ژرمنها در سنین زیر ۴ ماهگی  حتی با وجود واکسیناسیون، مستعد ابتلا به اسهال و استفراغ های ویروسی هستند.

.
سلامت روحی روانی:
یک توله سگ ژرمن شفرد باید فعال باشد و بتواند به راحتی به اطراف حرکت کند و با اسباب بازی های خود بازی کند.
باید کنجکاو باشد و با شما ارتباط بر قرار کنند البته برخی از توله سگ ها در برخورد اول کمی خجالتی به نظر می آیند.
توله ژرمن ها به جویدن و گاز گرفتن علاقه زیادی دارند و ممکن است به آرامی دست شما را گاز بگیرند. اما هرگونه حمله یا خشونت از طرف توله سگ غیر عادی است.
یک توله ژرمن نباید ترسو و وحشت زده باشد. همچنین باید نسبت به صداهای اطراف عکس العمل نشان دهد. از طرفی عدم پاسخ سگ به صداها می‌تواند به دلیل نا شنوایی او باشد.

.
پس از خرید به چه نکاتی دقت کنیم؟

.
پیش از ورود سگ، منزل را آماده کنید
پیش از آوردن توله ژرمن، باید منزل را از هر نظر آماده سازید . توله های ژرمن شفرد موجوداتی فضول و کنجکاو اند. باید هر نوع اسباب و یا وسائلی را که می‌تواند به سگ شما آسیب برساند را از دسترس او دور کنید. هر نوع ماده ای را که می تواند سبب مسمومیت شود نظیر پاک کننده ها و شوینده های مختلف انواع اسپری ها و غیره را از دسترس او پنهان کنید.

برخی گیاهان آپارتمانی ممکن برای سگها سمی باشد به همین منظور آنها را از مکانی که سگ شما امکان دسترسی و جویدن آنها را دارد دور کنید .

.

محل زندگی
توله ژرمن ها را تا ۳-۴ ماهگی می توانید درون منزل نگهداری کنید. ولی معمولا با بزرگ شدن جثه لازم است آنها بیشتر وقتشان را در حیاط منزل بگذرانند. قبل از هر چیز خانه ای مناسب برای او در نظر بگیرید. این خانه باید به اندازه کافی بزرگ باشد که سگ بتواند درون آن بطور کامل بایستد و به دور خود بچرخد. این خانه باید از بارش برف و باران در امان باشد و کف آن باید کمی برجسته ترو بلند تر از سطح زمین باشد.

.

توله ژرمن ها دوست دارند برای جلب توجه شما چیزهایی را بدزدند و فرار کنند تا مجبور شوید به دنبال آن‌ها بدوید، مراقب باشید هنگام بازی و دویدن، از باغ یا محلی که در آن درحال بازی است خارج نشود.

.
مدت زمانی که باید برای سگتان صرف کنید
مهم ترین نکته در نگهداری از یک سگ توجه به او است. سگهای ژرمن شپرد به پیاده‌روی روزانه احتیاج دارند. این حیوانات به بازی‌ و آموزش نیاز دارند. باید وقت کافی برای سگ خود داشته باشید.

اگر وقت کافی ندارید سگ نخرید.

  • Ad3
  • Ad3