• Ad

خرید سگ های نگهبان

dogs

اگر تصمیم به خرید سگ گرفته اید، باید به نکات مختلفی دقت داشته باشید که برخی از آنها را باید قبل از خرید مورد بررسی قرار دهید و برخی دیگر را باید پس از ورود این حیوان با وفا به کانون خانواده اجرا کنیم.
پیش از خرید به چه نکاتی دقت کنیم؟
چه می‌خواهید؟
باید به خوبی فکر کنید. قبل از خرید مطمئن شوید که چه چیزی می خواهید؟ آیا حیوان مورد نیاز شما سگ است؟ چه نوع سگی را می‌خواهید؟ بر طبق شرایط زندگیتان چه نوع سگی داشته باشید بهتر است؟
راجع به سگ‌ها چه می‌دانید؟
پیش از خرید سگ باید درباره انواع سگ‌ها، شرایط روحی و جسمی، محل زندگی، تغذیه و… مطالعاتی داشته باشید.
شرایط زندگی ما چگونه است؟
شما باید شرایط نگهداری از یک سگ را از نظر مکانی داشته باشید
در نظر داشته باشید که نحوه زندگیتان با نوع زندگی یک سگ همخوانی داشته باشد
تمام اعضای خانواده باید بتوانند  پذیرای یک حیوان چون سگ باشند
توانایی و وقت کافی برای برآورده ساختن نیاز‌های او را داشته باشید
توانایی پرداخت هزینه‌های مختلف چون خرید غذا، مسائل بهداشتی،  درمانی و … او را داشته باشید
درصورتی که فردی در خانواده‌تان به سگ آلرژی دارد یا از او می‌ترسد، درباره مدیریت این مساله فکر کنید
بدانید چه کسانی در خانواده،  شما را در نگهداری سگ  یاری می‌کنند
سلامت سگ
سلامت جسمی:
صورت سگ باید تمیز و بدون هرگونه ترشح بینی یا چشم باشد.
چشم ها پاکیزه، درخشان، عاری از ترشحات و ریزش بیش از حد اشک باشند. حالت و رنگ مو‌های اطراف چشم این مساله را نشان می‌دهند. قرمزی یا التهاب در چشم دیده نشود.
گوش سگ باید صورتی‌ باشد و علامتی از پوسته پوسته شدن یا ازدیاد ترشحات داخل گوش وجود نداشته باشد.
قوه بینایی و شنوایی سگ را با ایجاد محرک‌هایی امتحان کنید.
لثه های صورتی، سالم و دندانهایی سالم و مرتب داشته باشد.
بدنی سالم و بدون ناهنجاری در اندام‌ها داشته باشد.
نباید زخم‌های عفونی، انگل‌های خارجی‌ یا مو ریختگی وسیع در سطح پوستش دیده شود، بلکه باید پوستی نرم و درخشان داشته باشد.
موهای اطراف مقعد نژادهای پشمالو کوتاه باشد.
مقعدحیوان تمیز و خشک باشد و نشانه اسهال دیده نشود. در صورتی که سگ مورد نظر دائماً در حال مالیدن پشت به زمین یا لیسیدن این ناحیه‌‌ می‌باشد، می‌توان آن را به عنوان نشانه‌ای از انسداد کیسه‌های مقعدی مورد بررسی قرار داد.
سلامت روحی:
توله سگ باید فعال باشد و بتواند به راحتی به اطراف حرکت کند و با اسباب بازی های خود بازی کند.
باید کنجکاو باشد و با شما ارتباط بر قرار کنند البته برخی از توله سگ ها در برخورد اول کمی خجالتی به نظر می آیند.
توله سگ ها به جویدن علاقه دارند و ممکن است به آرامی دست شما را گاز بگیرند. اما هرگونه حمله یا خشونت از طرف توله سگ غیر عادی است.
سگ مورد نظر نباید ترسو و وحشت زده باشد.
باید نسبت به صداهای اطراف عکس العمل نشان دهد. عدم پاسخ سگ به صداها می‌تواند به دلیل نا شنوایی او که در برخی نژاد ها شایع است، باشد.
پس از خرید به چه نکاتی دقت کنیم؟
پیش از ورود سگ، منزل را آماده کنید
پیش از آوردن سگ، باید منزل را از هر نظر آماده سازید . به این دلیل که موجودی کنجکاو را به خانه می آورید باید هر نوع اسباب و یا وسائلی را که می‌تواند به سگ شما آسیب برساند را از دسترس او دور کنید. هر نوع ماده ای را که می تواند سبب مسمومیت شود نظیر پاک کننده ها و شوینده های مختلف ء انواع اسپری ها و … را از دسترس او پنهان کنید. سیم‌های برق و هر نوع وسیله الکتریکی را از محل بازی و رفت و آمد سگتان بردارید . اشیاء گران‌قیمت و قابل شکستن را تا زمانی که سگ به سن رشد برسد در محل امنی قرار دهید.
روی آشغالها و دور ریختنی‌ها را بپوشانید زیرا سگتان به درون آنها رفته و به منظور یافتن اشیاء پنهان شده احتمالی همه آنها را پراکنده خواهد کرد .
برخی گیاهان آپارتمانی ممکن برای سگها سمی باشد به همین منظور آنها را از مکانی که سگ شما امکان دسترسی و جویدن آنها را دارد دور کنید .

محل زندگی
اگر می‌خواهید سگتان بیشتر وقتش را در حیاط منزل بگذراند و یا به هر دلیل قادر به نگه داری از آن در درون منزل نیستید ( نظیر سگهای نگهبان) باید قبل از هر چیز خانه ای مناسب برای او در نظر بگیرید. این خانه باید به اندازه کافی بزرگ باشد که سگ بتواند درون آن بطور کامل بایستد و به دور خود بچرخد. این خانه باید از بارش برف و باران در امان باشد و کف آن باید کمی برجسته ترو بلند تر از سطح زمین باشد.
یک سبد می تواند محل خواب مناسبی برای سگ‌های کوچک و آپارتمانی باشد. محل آنرا به سلیقه خود انتخاب کنید. در گوشه اتاق خواب، یا هر نوع محل مناسب دیگر.

محل بازی
یکی از مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید، محل بازی سگ است. سگ‌ها به بازی و دویدن علاقه زیادی دارند. اطمینان حاصل کنید که محل بازی سگتان امن و بی خطر است. مراقب باشید شیء یا وسیله ای که برای او ایجاد خطر می‌کند، وجود نداشته باشد.
سگها دوست دارند برای جلب توجه شما چیزهایی را بدزدند و فرار کنند تا مجبور شوید به دنبال آن‌ها بدوید، مراقب باشید هنگام بازی و دویدن، از باغ یا محلی که در آن درحال بازی است خارج نشود.
مدت زمانی که باید برای سگتان صرف کنید
مهم ترین نکته در نگهداری از یک سگ توجه به او است. سگها به پیاده‌روی روزانه احتیاج دارند. این حیوانات به بازی‌،‌ آموزش نیاز دارند. باید وقت کافی برای سگ خود داشته باشید. اگر وقت کافی ندارید سگ نخرید.