• Ad not found

آتش سوزی در یک پناهگاه گربه ها


آتش سوزی پناهگاه گربه ها خانم رئوفی

در روز هفتم شهریور 94 پناهگاه گربه ها در روستای پلنگ آب در جاده ماهشهر به اشتهارد دچار آتش سوزی شد. در این مرکز صدها گربه بی سرپناه تحت مراقبت و سرپرستی خانم رئوفی ٦٠ ساله قرار داشتند.

.

در این حادثه خانم رئوفی بعلت استنشاق گاز و دود حاصل از آتش سوزی  به همراه ٢٠٠ گربه بی‌سرپرست و معلول تحت سرپرستی او، جان خود را از دست دادند . علت این آتش‌سوزی که مهار آن توسط آتش نشانان سه ساعت زمان برده است، هنوز مشخص نیست و تیم پلیسی و کارشناسان آتش‌نشانی در صحنه به دنبال علت این حادثه هستند.

.

خانم رئوفی، حدود ١٠‌سال  پیش پناهگاهی را برای نگهداری گربه های آسیب‌دیده در اشتهارد راه انداخت. در مدت کوتاهی تعداد گربه‌های بی‌سرپرست و معلول این مرکز افزایش یافت و او با هزینه شخصی خود توانست پناهگاهی نسبتا مجهز برای حیوانات بسازد. او نسبت به دیوارکشی،  تهیه آب و برق و ساخت لانه و اتاق سرایداری، خانه مسکونی، آشپزخانه و انباری جهت پناهگاه اقدام کرد.

.
گفته می شود که او زن متمولی بوده است که خانه‌اش را در شمال پایتخت رها کرده بود و به اشتهارد آمده بود تا مرکز نگهداری برای گربه‌ها تأسیس کند. خانم رئوفی که تمامی دارایی خود را هزینه ساخت و تجهیز پناهگاه کرده بود با هزینه‌های بسیار بالایی برخورد کرد، رقمی در حدود ١٠ تا ١۵‌میلیون ماهانه جهت خورد و خوراک و خاک مخصوص گربه، تهیه غذای خشک ، همچنین درمان‌های دامپزشکی گربه‌های بیمار، واکسیناسیون سالیانه و درمانهای ضد انگلی، حقوق کارگران، خرید آب روزانه با تانکر، هزینه برق برای انرژی سرمایشی و گرمایشی برای گربه‌ها .

.

گفته می شود گروه‌های حامیان حیوانات کمک‌های ناچیزی جمع‌آوری می‌کردند تا بتوانند قسمتی از هزینه‌های نگهداری از حیوانات را پرداخت کنند اما این کمک‌ها تنها سهم کوچکی از هزینه‌های میلیونی بود. گربه‌ها در چند محوطه نگهداری می‌شوند‌ یا در حیاطی که دورش حصار کشیده شده، در قفس‌های بزرگ یا در حیاط اصلی. گربه‌های این مرکز همه آسیب‌دیده، رها شده و یا  پیر و ناتوانی بودند. 

.

مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز ، خسرو کلهر گفته  مراکز نگهداری حیوانات اهلی مجوز خود را از اداره کل دامپزشکی دریافت می‌کنند ولی این مرکز مجوزی نداشته است.

منبع: سایت فرادید