• Ad not found

روز جهانی حفاظت از حیات وحش


روز جهانی حیات وحش

سازمان ملل متحد سرانجام در سال 2013 روز سوم مارس ( 12 اسفند ) را روز جهانی حفاظت از حیات‌وحش اعلام کرد. اقدامی که منتقدان می گویند بسیار دیر اما لازم است. زیرا شکارهای بی رویه نسل بسیاری از گونه های جانوری در جهان را با خطر انقراض مواجه کرده است.

.

ایران از نظر اقلیمی کشوری متنوع است. گفته می شود بیش از ۱۱۰۰ نوع گونه جانوری در ایران وجود داشته است. در سالهای اخیر برخی از این گونه ها منقرض شده و بسیاری دیگر بدلیل عدم رسیدگی و مراقبت در خطر انقراض قرار گرفته اند.

.

شماری از گیاهان و اکثر گونه‌های باشکوه جانوری به سرعت و در مقیاسی وسیع در حال نابود شدن است. هیچ زمانی مثل امروز، اقدامی علیه جرایم سازمان‌یافته در این ارتباط ضرورت نداشته است. در روز جهانی حیات‌وحش برنامه‌های متنوعی در گوشه و کنار جهان برگزار می‌شود. در ایران بازدید از موزه حیات‌ وحش و تاریخ طبیعی پردیسان از ۹ تا  ۱۴  استفند رایگان است.

.

سازمان شکار و صید آمریکا نیز میزبان برنامه پرسش و پاسخی است که به صورت آنلاین در سایت سازمان شکاربانی و صید ، در ساعت یک به وقت واشنگتن برگزار می‌شود. این برنامه یک ساعت به طول می‌انجامد و به صورت همزمان قابل مشاهده است.  وزارت خارجه آمریکا با استفاده از گوگل پلاس و Hangout ساعت ۹ صبح روز سه‌ شنبه سوم مارس ۲۰۱۵ میزبان کاترین نوِلی ، معاون وزیر امور خارجه آمریکا خواهد بود.

فروش سگ | فروش گربه