• Ad not found

شهر گربه ها : ۱۰ شهر گربه خیز دنیا


By Sara Tan
اگر شما عاشق گربه ها اید بهتر است در یکی از این ده شهر مرکز گربه ها سکونت کنید.

–          کوچینگ (KUCHING) در بورنئو (BORNEO : در زبان مالایی کوچینگ به معنی شهر گربه ها ست. مجسمه های بزرگی از گربه ها در شهر قرار دارد. آنها یک موزه مخصوص گربه ها در شهر دارند که از جاذبه های بزرگ توریستی آنهاست. آنها یک گربه مشهور مومیایی مصری و یک مرکز تحقیقات برای مذاهب مرتبط با گربه دارند.

–          سانفرانسیسکو: در سال ۲۰۱۴ دو نفر خوش ذوق اقدام به تاسیس یک گربه- کافه در این شهر کردند.   

–          سئول کره جنوبی: در ۵ سال گذشته، گربه – کافه های متعددی در همه جای شهر تاسیس شده است. در یکی از معروفترینشان ( Cat’s Attic) مشتری ها میتوانند در کنار نوشیدن قهوه از وجود گربه های نژاد خالص و گرانقیمت لذت ببرند.

–          مسکو: تئاتر Kuchlachev   تنها نئاتری  در جهان است که گربه ها در آن اجرا میکنند. و بیش از ۱۲۰ گربه بند باز و اسب سوار دارد.

–          ایپرز (YPRES) بلژیک:  هر سه سال در دوم ماه می ، شهر ایپرز میزبان فستیوال گربه هاست. جشن و موزیک و رسوم مربوط به گربه ها.

–          تاشیروجیما (TASHIROJIMA) ژاپن:  خودتان را در جزیره ای پر از گربه تصور کنید. این شهر را جزیره گربه  مینامند. اهالی این شهر معتقدند که گربه، شانس و خوشبختی می آورد. گرچه در اینجا گربه ها حیوان خانگی نیستند ولی در شهر، به خوبی با آنها رفتار میشود. 

 –          هوتونگ (HOUTONG) تایوان:  ممکن است ژاپن جزیره گربه داشته باشد ولی تایوان دهکده گربه دارد و این از سال ۲۰۰۸ شروع شد وقتی که یک داوطلب شروع به کمک به گربه ها کرد. توریستها به شهر می آمدند تا از گربه ها عکس بگیرند و بخاطر همین این شهر مورد توجه قرار گرفت. 

–          کی وست (KEY WEST) فلوریدا:  گربه های خانه و موزه ارنست همینگوی برای این شهر کافی است. بیش از ۵۰ گربه شش انگشتی (polydactyl) در اینجا می خرامند. و قصه از آنجا شروع شد که به ارنست همینگوی یک گربه سفید شش انگشتی هدیه شد و آنها تکثیر شدند.  

–          آمستردام: در آمستردام  گربه ها در شهر و در مکانهای معمول زندگی نمیکنند. اینجا گربه ها شناورند. از ۱۹۶۶ گربه های بسیاری آزادانه روی قایقهای گربه ای سکنی گزیدند و روی کمربند آبی شهر در گردشند و نه تنها احساس امنیت میکنند بلکه بهتر از همه گربه های جهان زندگی میکنند. اگر سفری به هلند داشتید حتما سری به گربه های آمستردام بزنید.  

–        آرلینگتون، واشنگتن: کت شو های زیادی در جهان وجود دارد که انواع و اقسام نژادهای گرانقیمت را به نمایش میگذارند ولی شوی گربه های معمولی در آرلینگتون برای ارزش گذاشتن به گربه های معمولی است.  مردم در این جا فکر میکنند که باید فرصتی هم به گربه های معمولی بدهند تا خودشان را نشان دهند. برای همین این شو را برقرار کردند.

منبع: www.pawnation.com