• Ad not found

گربه پیشگوی جام جهانی ۲۰۱۸


گربه پیشگوی جام جهانی

گربه روس که گفته میشود قدرت ذهنی دارد در افتتاحیه جام جهانی فوتبال 2018 مسکو خوش درخشید. او با پیش بینی برد تیم روسیه در برابر عربستان سعودی ، نام خود را در شبکه های اجتماعی بر سر زبانها انداخت.

آشیل، که به همراه چند گربه دیگر، موش بگیر موزه هرمیتاژ در سنت پترزبورگ است در اولین مسابقه جام جهانی ۲۰۱۸ برای کشورش خوش شانسی به ارمغان آورد. او در مقابل خبرنگاران، لباس تیم ملی کشورش را به تن کرده بود.

آشیل که ناشنواست پیش بینی هایش را با انتخاب از بین دو ظرف خوراکی که روی هر کدام پرچم یکی از کشورهاست انجام می دهد.
.
آنا کندراتیوا  Anna Kondratyeva دامپزشک موزه هرمیتاژ راجع به انتخاب اول آشیل که با کمی تردید انجام داده بود گفت” آشیل عاشق کشورش است و هیچ تیم دیگری را در برابر او انتخاب نخواهد کرد”

این گربه جایگزین اختاپوس پیشگو “پاول   Paul ” شده است. پاول در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی توانسته بود نتیجه ۱۲ بازی از بین ۱۴ بازی را به درستی پیش بینی کند. پاول که در مرکز دریایی اوبرهازن Oberhausen در المان نگهداری می شد نیز پیش بینی هایش را با انتخاب بین دو ظرف خوراکی با پرچمهای تیم های مختلف انجام می داد.

 

اختاپوی پیشگوی جام جهانی 2010

ظاهرا این اختاپوس دو ساله که محل تولدش در Weymouth انگلستان بود در اکتبر ۲۰۱۰ خیلی زودهنگام مرده است. اختاپوسها معمولا بین ۳ تا ۵ سال عمر می کنند.

در جام جهانی ۲۰۱۴ چندین حیوان به عنوان جایگزین برای پاول معرفی شدند که هیچکدام نوانستند درخشش او را کسب کنند.

.

منبع: سایت تلگراف یوکی

.