• Ad

درمان سرطان در سگ ها و گربه ها


درمان سرطان سگ و گربه

استفاده از نانو ذرات طلا برای بهبود سرطان در سگ ها و گربه ها
دیده بان حقوق حیوانات: پژوهش های اخیر نشان می دهد که نانو ذرات طلا و تابش لیزر می تواند سلول های سرطانی را در سگ ها و گربه ها از بین ببرد.
به گزارش ایرنا دامپزشکان در حال آزمودن استفاده از نانو ذرات و لیزر برای هدف قراردادن تومور های جامد در سگ ها و گربه ها هستند.
این نانو ذرات وارد جریان خون شده و پس از گردش در خون به محل تومورها می رسند و به آن ها می چسبند. در ادامه، لیزر می تواند موجب از بین رفتن تومور شود.

از ابتدای ژانویه امسال، اداره تحقیقات کلینیکی دامپزشکی، برای تسهیل درمان حیوانات، در دانشگاه فلوریدا راه اندازی شده استمایکل فریدلاندر  و همکارانش توانسته اند با استفاده توام از ذرات نانو و رادیوتراپی در سگ ها و گربه ها ،  سلول های سرطانی را با دقت بالا مورد هدف قرار دهند.


فریدلاندر از مدیران مؤسسه تحقیقاتی ویرجیناتک می گوید: بیشتر سگ ها بدون علامت دچار انواع سرطان می شوند. ما با این روش موفق به کوچک کردن سلول های سرطانی شدیم به طوری که ابعاد آن ها بسیار کوچک شده و به مقدار ناچیز می رسد.


هر چند تاکنون گروه های مختلف تحقیقاتی از لیزر و ذرات طلا برای درمان بیماری ها در انسان استفاده کرده اند اما این روش هنوز در مراحل اولیه است. این دانشکده یکی از چهار دپارتمانی است که در حال حاضر روی روش درمانی ارائه شده توسط شرکت نانواسپکترا بیوساینس (Nanospectra Biosciences) تحقیق می کند.


در این روش ابتدا نانوذرات به بیمار تزریق می شود، در مدت ۳۶ ساعت این نانوذرات می توانند به سلول های سرطانی برسند. سپس تابش لیزر موجب از بین رفتن سلول ها می شود. این لیزر انرژی زیادی برای آسیب رساندن به پوست یا بافت های داخلی ندارد، در عوض می تواند موجب گرم شدن نانوذرات طلا شود و به دنبال آن سلول سرطانی از بین می رود.

فروش گربه  فروش سگ خرید گربه