• Ad

وجود فلزات سنگین در گوشت مرغ


گوشت مرغ

در پی خبر وجود ردپای فلزات سنگین در گوشت مرغ از سوی سازمان دامپزشکی، مرغداران می گویند وجود فلزات سنگین در گوشت مرغ به دلیل خوراک غیراستانداردی است که برخی کارخانه‌های تولید خوراک مرغ به مرغداران فروختند.

.

رییس سازمان دامپزشکی گفته بود که در طرح پایش محصولات  خام دامی که چند سالی است در سازمان دامپزشکی اجرا می‌شود، در برخی از نمونه‌ گیری‌های انجام شده، گوشت مرغ  حاوی فلزات سنگین  بوده‌ است  و سازمان دامپزشکی هشدارهای لازم را به تولید‌کنندگان داده است.

.

رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی  در این زمینه گفت عامل وجود فلزات سنگین در گوشت مرغ برخی از کارخانه‌های تولید خوراک مرغ هستند که برای غنی‌تر‌کردن محصولشان از مواد غیرمجاز استفاده کرده‌اند و  سازمان دامپزشکی باید همچنان دقت نظر و کنترل خود را بر کارخانه‌های خوراک دام و همه تولید‌کنندگان محصولات و فرآورده‌های خام دامی ادامه دهد. وقتی مرغداران بدانند همه کارخانه‌های تولید خوراک مرغ تحت نظارت سازمان دامپزشکی محصول سالم و با کیفیتی تولید می‌کنند با خیال راحت‌ تری نهاده‌های تولید مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند. مرغدارانی که در واحد‌های پرورشی خوراک مورد نیاز خود را تولید می‌کنند هیچ مشکلی از این نظر ندارند و محصولی کاملا سالم و باکیفیت تولید می‌کنند، اما این رد پای فلزات سنگین در نمونه‌گیری‌هایی پیدا شده که مرغداران خوراک مورد نیاز گله‌های مولدشان را از کارخانه‌های دیگری تامین می‌کردند.