• Ad

پیشگیری آسم با خوابیدن نوزاد روی پوست گوسفند


حساسیت به حیوانات، آسم در نوزادان

محققان آلمانی نشان دادند که خطر ابتلا به آسم و آلرژی در نوزادانی که در ماه‌های اولیه زندگی بر روی پوست حیوانات می‌خوابند، در سال‌های بعد کاهش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، مطالعه صورت گرفته در اوایل امسال نشان داده که بازی در زمین‌های کشاورزی، نگهداری حیوانات خانگی مانند سگ و بوسیدن افراد خانواده یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با آلرژی‌های مختلف از جمله آسم محسوب می‌شود.
محققان مرکز تحقیقات هلم‌هولتس در مونیخ در یک مطالعه دیگر، تأثیر خوابیدن نوزاد بر روی پوست حیوانات در پیشگیری از بروز آلرژی و آسم را مورد ارزیابی قرار دادند. در این مطالعه ، بیش از دو هزار نوزاد سالم آلمانی تا سن ده سالگی تحت نظر قرار گرفتند. حدود نصف این تعداد  در سه ماه اول زندگی خود روی پوست حیوانات خوابیدند.
نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، خوابیدن نوزاد در سه ماه نخست زندگی بر روی زیراندازی از پشم گوسفند، خطر ابتلای کودک به آسم تا سن شش سالگی را ۷۹ درصد و تا ۱۰ سالگی را ۴۱ درصد کاهش می‌دهد.
دکتر «کریستینا تیشر» سرپرست تیم تحقیقاتی تأکید کرد: مطالعات قبلی نشان می‌دهد، میکروب‌های موجود در محیط‌های روستایی می‌توانند به محافظت از بدن در برابر ابتلا به آلرژی‌های مختلف کمک کنند؛ میکروب‌های موجود در پوست حیوانات – مشابه میکروب‌های محیط روستایی – از طریق تقویت سیستم ایمنی بدن، منجر به محافظت از بدن در برابر ابتلا به آسم و آلرژی می‌شوند.